modre oci
Nezaradené

Túlavý autobus pomáha africkým zvieratám

Už dva roky prevádzkuje pražská zoo v Kamerune Túlavý autobus, ktorým miestne deti absolvujú výlety do záchranných staníc pre primáty v MEFO a v Limbe. Malí Kamerunčania tak majú možnosť vidieť gorily aj inak než ako mäso na tanieri alebo ako zdroj obživy pytliakov.

Zo stretnutí s gorilami si prinášajú mimoriadny zážitok na celý život. Tento rok na začiatku marca vyrazil Túlavý autobus na cesty už tretíkrát. Tentokrát s deťmi prvého stupňa miestnej školy na juhu biosférickej rezervácie Dja v okrese Djoum.

Počas dvojdňovej cesty do záchranných staníc čaká na deti teoretická časť o ochrane prírody vrátane informácií o ľudoopoch. Neskôr pasažieri autobusu navštívia jednotlivé výbehy. Ide o ohraničené časti lesa, takže deti majú možnosť často prvýkrát vo svojom živote uvidieť gorily v ich prirodzenom prostredí.

„Keď deťom ukážete v školských laviciach obrázok gorily, ani poriadne nevedia, o aké zviera ide. Keď sa však ich učiteľ spýta, kto už ochutnal gorilie mäso, prihlási sa prevažná väčšina detí, „dodáva riaditeľ s tým, že cieľom projektu je ukázať krásu goríl a ozrejmiť deťom význam ich ochrany i tropického dažďového pralesa.

oprojektu

MCE4885d4_web_BAL6785

web__BAL6762 (1)

gorila_nizinna

indexZdroj: .src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť