V roku 2016 sa udialo mnoho katastrof, no stali sa aj pekné veci, ľudia urobili aj dobré skutky…
Za jeden rok sa toho stane veľa. Veľa vo svete aj v našich životoch. Snáď ste nevnímali len tie zlé veci, ktoré sa diali a všímali ste si aj to dobré, čo sa stalo. Nie vo svetovom meradle, stačí, ak ste boli pozorní k vášmu životu a vnímali ho z tej lepšej stránky. Pomohli ste niekomu? Urobili ste niekoho život lepší? Aj ten svoj, ráta sa to. Ak áno, napíšte nám aj vy, čo dobré ste tento rok spravili, začo ste na seba hrdí možno podobne ako títo ľudia.
Boxer s veľkým srdcom
img: © Manny Pacquiao/Instagram
Manny Pacquiao bol obyčajný chlapec z chudobnej rodiny z Filipín. Avšak, vyrástol z neho prvý bojovník v histórii, ktorý vyhral svetové tituly v ôsmich rôznych váhových kategóriách. Potom, čo vyhral svoj prvý milión ako profesionálny boxer, použil časť svojho príjmu na výstavbu domov pre chudobné rodiny v jeho rodnom meste Tango. V súčasnosti má už viac ako 1000 rodín vďaka Mannymu strechu nad hlavou.
Zostal, aby pomáhal
img: © Nobel Peace Prize to Alaa
Alaa Jaleel riskuje svoj život každý deň kvôli jedinému cieľu: poskytnúť jedlo a prístrešie tým, ktorí to potrebujú. Alaa sa stará o viac ako sto mačiek v Aleppe, vrátane mačiatka jedného dievčatka, ktoré odišlo spolu so svojou rodinou, no Alla jej sľúbil, že keď sa vrátia, mačičku jej vráti.
Robí z chlapcov mužov
Raymond Nelson je učiteľom na základnej škole v Južnej Karolíne. Jeho študenti počas vyučovania veľmi vyrušovali, a tak prišiel s nápadom vytvorenia „pánskeho klubu.“ Učiteľ kúpil chlapcom bundy, vesty a kravaty a začal ich učiť lekcie chlapského života. Každý týždeň diskutujú o novej téme, ako sa rozprávať so staršími, ako sa správať k sestre, matke alebo k učiteľke. Prísne pravidlá obliekania podľa Nelsona slúžia ako nástroj pri výchove morálneho vedomia študentov, pretože muž, ktorý má na sebe smoking sa podľa neho nebude správať ako tyran.
Zlatá medaila za charakter
Na olympijských hrách v behu na 5000 metrov, Nikki Hamblin z Nového Zélandu narazila do americkej bežkyne Abbey D’Agostino. Nikki jej pomohla vsať a potom obe ženy bežali spolu a podporovali sa navzájom. Nevyhrali, no obe získali medaily za prejav veľkorysosti a pravého športového ducha.
Dve stužkové
Scott Dunn mal vážnu autonehodu len pár dní pred štužkovou. Potom, čo prebudil z kómy, zistil, že tento deň zmeškal. Avšak, riaditeľ školy kontaktoval Scottovu rodinu a povedal: ,,Chceme urobiť niečo špeciálne pre vášho syna.“ Scottovi spolužiaci mali teda ešte jednu stužkovú, prišli znova oblečení v krásnych šatách a tentokrát už oslavovali všetci.
Jeden z mála
Woralop bol bezdomovcom, ktorý našiel poklad. Na stanici metra totiž našiel peňaženku plnú kreditných kariet a 20000 bahtov (takmer 600€). Napriek tomu, že nemal takmer nič, z peňaženky nič nevzal a zaniesol ju na políciu. Peňaženka patrila 30-ročnému majitelovi továrne menom Niity Pongkriangyos, ktorého poctivosť bezdomovca veľmi zaskočila. Tento čestný čin mu oplatil prácou v továrni a ubytovaním. Teraz bývalý bezdomovec zarába 11 000 bahtov (okolo 320 eur) za mesiac a najmä má domov.
Rybár chytil losa
Ivan Drachev sa vracal domov z rybačky, keď si všimol losa, ktorý sa prepadol cez ľad. Po niekoľkých pokusoch zviera vytiahol a začal ho zohrievať: ,,Sadol som si vedľa neho a hladkal som ho. Je úžasné, ako zvieratá chápu všetko, čo sa okolo nich deje!“
Susedská služba
img: © KristinPolhemus/Facebook
Anne Glancey je stará pani, ktorá pracovala celý život ako učiteľka. Raz dostala list od mestských úradníkov, ktorý jej oznamoval, že ak neopraví svoj dom, dostane za každý deň pokutu až 3000 dolárov. Pani však nemala nikoho, kto by jej pomohol. Jedného dňa k nej však prišlo niekoľko mladých ľudí a jej dom začali opravovať. Pomocníkmi boli najmä jej susedia, ktorí strávili opravou domu celé leto.
Letecké spoločnosti pre domácich miláčikov
Letecké spoločnosti majú prísne pravidlá ohľadom zvierat, no po požiari, ktorý vyčíňal v Kanade, dovolili ľuďom cestovať spolu s ich majiteľmi v hlavných priestoroch lietadla. Aspoň takto zjednodušili situáciu ľuďom z postihnutej oblasti.
Letuška si našla lásku
img: © olivia.sievers/facebook
Olivia Sievers je letuška z Nemecka, ktorá často lietala do Buenos Aires. Pred hotelom, v ktorom bola často ubytovaná, viackrát kŕmila túlavého psíka, ktorému dala meno Rubio. Dokonca mu aj našla majiteľov, no Rubio od nich ušiel a znova čakal Oliviu pred hotelom. Letuška teda domov na ďalšíkrát neletela len s príručnou batožinou, ale aj s novým kamarátom.