modre oci
Nezaradené

10 kreslených postavičiek, ktoré producentom zarobili miliardy dolárov

Kreslené filmy sú významným priemyslom už takmer 100 rokov a stali sa prominentnejšími vďaka produkčným spoločnostiam ako sú Pixar a Disney, ktoré už roky vytvárajú nádherné a aj mnohomiliónové filmy. Pokiaľ ide o hercov, animované filmy sú žiadúce kvôli jednoduchosti nahrávania hlasu: vyhnú sa dlhým hodinám v maskérni a aj keď sa neprezentujú priamo pred kamerou, stále môžu byť vysoko spokojný so svojou finančnou odmenou.

Prezentujeme vám 10 kreslených postavičiek, ktoré stoja na výslní, aj keď môžete badať neprítomnosť niektorých významnejších. Bolo by takmer nemožné uvádzať výnosy, ktoré zabezpečili staré Disney postavičky (ako Mickey Mouse a Káčer Donald), pretože boli hlavne televíznymi postavičkami a neúčinkovali vo veľkých filmoch, kde sa dali zisky ľahko vypočítať. A tento fakt sme aj brali do úvahy.

10

Alvin ($ 1,3 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Alvinova ziskovosť sa datuje od roku 2007, keď bol uverejnený prvý Chipmunkový film a pre Fox zarobil 300 miliónov $, čo samozrejme podnietilo tvorcov k ďalším dvom pokračovaniam. Hračky a reklamné zmluvy s rýchly občerstvením pomohli z Alvina vytvoriť zdroj vysokých príjmov.

9

Hiccup Horrendous Haddock ($ 1,43 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Prvý film zo série „Ako vycvičiť draka“ zarobil 340 miliónov $, zatiaľ čo druhý vyniesol ešte viac vo výške okolo 450 miliónov $. Okrem filmov boli natočené aj krátke filmy, televízne relácie, video hry, ktoré boli zaručili Hiccupovi ďalšiu popularitu a ziskovosť. Taktiež sa chystá tretí celovečerný film, ktorý príde do kín v lete v roku 2018.

8

Nemo ($ 1,46 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Tvorcovia rozprávky „Hľadá sa Nemo“, ktorá bola uvedená do kín v roku 2003, predpokladali zisk na 94 miliónov $, ktorý sa nakoniec vyšplhal na viac ako 900 miliónov $ len zo samotných ziskov z kín. Tohto roku sme v kinách už mali možnosť vidieť jeho pokračovanie s názvom „Hľadá sa Dory“, ktoré v celosvetovom predaji lístkov zarobilo 1,2 miliardy $.

7

Elsa ($ 1,87 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

„Ľadové kráľovstvo“ prinieslo neuveriteľných 1,27 miliardy $ z celosvetových pokladní kín a reklamné predaje boli jedny z najvyšších aké kedy film mohol v histórii zarobiť. S takmer pol miliardovými predajmi DVD, nie je divu, že deti si stále pospevujú pesničky tejto obľúbenej rozprávky.

6

Gru ($ 1,88 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Gru je holohlavá hlavná postava série „Ja, zloduch“; prvý film sa uviedol do kín v roku 2010 a v priebehu piatich rokov sa Gru a jeho prisluhovači stali veľmi dobre známymi. „Ja, zloduch“ zarobil v celosvetovom zisku takmer pol miliardy dolárov, zatiaľ čo pokračovanie vynieslo takmer 900 miliónov $. Gru ešte nepovedal posledné slovo a v treťom filme „Ja, zloduch“ sa predvedie v júni 2017.

5

Woody ($ 2,6 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

V roku 1995 existovalo malé filmové štúdio, o ktorom dovtedy nikto nepočul a nikdy nevydalo väčší film. Kto by si bol pomyslel, že štúdio, ktoré začalo s malou lampou zažije raz kasový trhák vďaka hitu akým bol „Príbeh hračiek“? Nejako sa Pixaru dokonca podarilo získať vysoký rozpočet a ešte aj hlasy Toma Hanksa a Tima Allena k dabovaniu ich hlavných postáv. O 20 rokov neskôr vďaka kovbojovi menom Woody sa Pixar stal prémiovou značkou animovaných filmov. Ak nie ste pripravení dať Woodymu zbohom, potom ho môžete s radosťou privítať vo štvrtom pokračovaní „Príbeh hračiek“ už na budúci rok.

4

Manny ($ 3,34 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Je ťažké vybrať jednu z „hlavných postáv“ zo série filmov „Doby ľadovej“, ale ak by ste si museli jednu vybrať, bol by to asi Manny. Okrem samotného filmu bolo vydaných niekoľko video hier, televíznych relácií, predstavení na ľade a samozrejme DVD. Všetci fanúšikovia „Doby ľadovej“ sa mohli toto leto tešiť už z piateho pokračovania tejto veľmi úspešnej animácie.

3

Shrek ($ 3,92 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

V prvotnej verzii filmu „Shrek“ patril hlas hlavnej postavy Chrisovi Farleyovi, ktorý stihol narozprávať 90 percent textu ešte predtým, než nečakane zomrel. Jeho hlas bol nahradený Mikeom Myersom a aj napriek tejto tragickej strate „Shrek“ dosiahol obrovský úspech vo svojich piatich filmoch. Takmer 90 percent zisku, ktorý si Shrek zarobil pochádzalo z filmových predstavení a zvyšok doplnil predaj DVD.

2

Simba ($ 7,85 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Dôvodom, prečo Simba zarobil v priebehu rokov také množstvo peňazí je muzikál, ktorý vznikol na základe rovnomenného filmu. „Leví kráľ“ je najviac zarábajúci muzikál všetkých čias a celosvetovo už vyniesol viac ako 6 miliárd $.

1

Homer Simpson ($ 12,9 miliardy)

 

img: via myfirstclasslife.com

Žiadna relácia v histórii televízie si neudržala prvé miesto v nedeľnom večernom vysielaní dlhšie než „Simpsonovci“. Ako patriarcha rodiny je Homer Simpson najziskovejšia a pamätná postava z celej relácie. V histórii kreslených seriálov tvoria najväčší profit. V Universal Studios je im dokonca venované oddelenie a 750 miliónov $ zmluva s FX na vysielanie všetkých epizód relácie. „Simpsonovci“ trvajú už 26 sérii a ich koniec bude ukončený poslednom 28. sériou.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť