modre oci
Jednohubky

Ako si predĺžiť život? Vezmite si inteligentnú ženu.

Je inteligencia jednou z kvalít, ktoré u žien vyhľadávate? Mali by ste…

Nový výskum ukazuje, že inteligentné ženy predlžujú dĺžku života svojho partnera, rovnako slúžia ako prevencia proti demencii. V teste, v ktorom bolo preskúmané zdravie identických dvojčiat, sa zistilo, že prostredie, v ktorom človek žije, má vplyv na jeho intelektuálne schopnosti.

Výskumníci zistili, že muži, ktorí si vezmú inteligentné ženy žijú dlhšie a sú šťastnejší a menej často trpia chorobami, akými je Alzheimerova choroba alebo demencia. Je totiž dobre známe, že intelektuálne stimulujúce hry sú ako dobrá prevencia pred týmito ochoreniami, pretože stimulujú mozog. Takže je logické predpokladať, že partnerka, ktorá trvalo stimuluje intelekt môže mať pozitívny vplyv na kognitívne schopnosti. Je zaujímavé, že niektorí muži, ktorí sa zosobášili s vysoko inteligentnými ženami mali pri skenovaní mozgu zlé výsledky, no napriek tomu sa u nich neprejavili žiadne príznaky zlého duševného zdravia.

Lawrence Whalley, profesor duševného zdravia povedal: ,,To, čo muž potrebuje urobiť, aby žil dlhý život je vziať si inteligentnú ženu. Nie je lepší liek na demenciu ako inteligencia.“

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť