modre oci
Nezaradené

10 Najnebezpečnejších gangov na svete

Dnes sa pozrieme na tie najobávanejšie gangy našej planéty. Vraždia, unášajú, mučia. Osobám, ktoré si tu predstavíme NIČ nie je sväté.

1. (,,Najmenej” obávaný) MS-13

ms13

La Mara Salvatrucha známy tiež ako MS-13 vznikol v roku 1980 v Los Angeles. V posledných rokoch sa tento gang rozšíril na medzinárodnú úroveň, a pôsobí v Kanade, Mexiku a všetkých častiach USA. MS-13 je jeden z najväčších a najnásilnejších drogových gangov na celom svete. Členovia tohto gangu sú ľahko rozoznateľný. Majú totiž extrémne veľa tetovaní, najčastejšie písmená MS, či číslo 13 v rôznych podobách. Najodvážnejší a najváženejší členovia gangu majú cez celú tvár vytetované obrovské číslo 13, aby ukázali svoju vernosť gangu. 

2. Primeiro Comando da Capital – Brazília

comando

Tento gang pochádzajúci zo São Paulo je považovaný za najväčší pouličný gang Brazílie. Momentálne má asi 13 000 členov. Asi 5000 z nich sa nachádza vo väzení, no majú tu rovnaký vplyv ako na slobode. Gang sa sformoval v roku 1990 a špecializuje sa na vraždy, predaj drog, obchod so zbraňami a väčšina členov aj na únosy. V roku 2012 po spore s políciou vyvolal gang obrovské nepokoje, kedy zahynnuli stovky civilistov a policajtov.

3. 18th Street Gang – Los Angeles

18gang

Tento gang je jeden z najstarších hispánskych gangov Los Angeles. Sformoval sa v roku 1960 a dnes má asi 15000 členov vrátane 20 sub-gangov rozmiestnených v iných Častiach mesta. Drogová činnosť, krádeže áut, domáce invázie. To všetko sú hlavné činnosti tohto obávaného gangu. Za posledných 10 rokov boli členovia gangu obvinení za viac ako 250 úmrtí.

4. Area Boys – Nigéria

nigeria

Tento gang je sformovaný z mládeže v meste Laos v Nigérii. Napriek tomuto faktu ide o jeden z najkrutejších gangov sveta. Sú známi najmä kradnutím za denného svetla, predajom drog a vydieraním. Tento gang je známy aj ako takzvaný gang na prenájom, a teda gang ktorý za istú províziu zo zločinu urobí čokoľvek. V roku 2005 prepadli členovia Area Boys šoféra autobusu, v ktorom bol aj Nigérijský vojak. Keď sa ten šoférovi snažil pomôcť, bol dobodaný na smrť.

5. La Eme

laeme

Ide o jeden z najznámejších väzenských gangov na svete. Gang vznikol po uväznení Rodolfa Cadina a Joea Morgana v roku 1957. Prísne pravidlá tohto gangu obsahujú aj pravidlá o nebojovaní, odvahe a úcte voči vyššie postaveným členom. Gang pôsobí v Kalifornii a je spájaný s desiatkami nájomných vrážd vo väzení i mimo neho.

6. Wah Ching

wahching

Je to ázijský gang sformovaný v roku 1960 v San Franciscu. Wah Ching znamená v preklade Ázijská mládež, no dnes má gang už v radoch členov aj mnohé iné národnosti. Wah Ching je známy najmä svojími divokými prestrelkami pri ktorých často umierajú desiatky ľudí.

7. Yakuza

yakuza

Ide o medzinárodné zločinecké konzorcium založené a zamerané na Japonsko. Jedná sa o najvätšiu a najprísnejšie organizovanú zločineckú organizáciu na svete. Odhadom má asi 100 000 členov ! Zameranie Yakuzy je v politickom vydieraní, luxusnej prostitúcii a hazarde. História tohto presláveného gangu siaha až do 17. storočia.

8. Los Zetas

loszetas

Ak ste už počuli o odporných činnostiach mexických drogových kartelov, môžeme vás uistiť v jednom. Los Zetas sú v týchto činnostiach najlepší z najlepších ! Gang bol sformovaný v roku 1999, kedy členovia mexickej špeciálnej jednotky zistili, že viac financií sa im ujde z drogovej činnosti. Ešte aj dnes je v gangu tradíciou prijímať najmä bývalých vojakov či podobne cvičených mužov, bez sebemenšieho problému úspešne chrániť územie gangu. Gang je známy hlavne svojími masovými vraždami. Napríklad v roku 2011 za sebou pri výpalnickom útoku na dve veľké kasína zanechali 200 mŕtvych civilistov.

9. Triády

triady

Začiatky tejto siete ázijských gangov sa opäť datujú do 17. storočia. Dnes sa však pobočky Triád dajú nájsť v Japonsku, Vietname, Austrálii, USA, Veľkej Británii ale aj v Európe. Triády sa zúčastňujú na trestnej činnosti okolo prostitúcie, vrážd a drog. Ako jeden z mála gangov sa však špecializujú aj na oveľa sofistikovanejšiu trestnú činnosť, a teda falšovanie peňazí či rozsiahle podvody.

10. Cosa Nostra

cosanostra

Cosa Nostra položila základy moderného organizovaného zločinu. Táto organizácia pôsobí hlavne na Sicílii a v USA. Ide o jednu z najslávnejších organizácií sveta, a to najmä vďaka Hollywoodskym filmom. Veľa ľudí si myslí že s príchodom moderných gangov Cosa Nostra zanikla, no aktívne pôsobí v oblasti predaja zbraní, politickej korupcie, nájomných vrážd apod. 

 

Jozef Kotrý | Zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť