titulka-einstein
Jednohubky, Príbehy, Zaujímavosti

10 životných lekcií od Alberta Einsteina

Výroky Alberta Einsteina sú často spomínané a známe. Čo nám nimi chcel povedať? Inšpirujte sa životnými lekciami vychádzajúcimi z jeho citátov.

1

Meradlom inteligencie je schopnosť zmeniť sa.

Inými slovami, buďte v pozore. Svet sa mení neustále. Buďte otvorení novým zmenám vo vašom živote, nezostávajte na mieste a neuzatvárajte sa pred novými možnosťami.

2

Vzdelanie je to čo zostáva, keď zabudenete na to, čo ste sa naučili v škole.

Neprestávajte rozvíjať seba a svoje schopnosti. Ak máte nejaké záľuby, v ktorých ste dobrí, pracujte na nich. Neskôr vám môžu zarobiť peniaze.

3

Nemám špeciálny talent, som len vášnivo zvedavý.

Nevzdávajte sa svojich snov a toho, čo chcete dosiahnuť. Napíšte si ich a premýšľajte, ako ich môžete naplniť. Buďte konkrétni a nezostávajte len pritom, že chcete lepší život alebo viac peňazí. Vytýčenie si konkrétnych cieľov a ich vizualizácia pomáha v napredovaní.

4

Obávam sa dňa, keď technológie prevýšia ľudskú komunikáciu. Svet bude mať generáciu idiotov.

Technológie sú fajn pokiaľ sú súčasťou života, no nemali by ho ovládnuť. Často sa schovávame za telefóny, tablety, notebooky a umenie konverzácie pomaly upadá. Život je o rovnováhe, využívajte technológie ako svoje výhody.

5

Jediným dôvodom existencie času je, že sa nedeje všetko naraz.

Čas, ktorý máme by sme mali využiť rozumne. Často vravíme, že nemáme čas, no táto fráza by sa nemala stať výhovorkou. Využite každú jednu sekundu, ktorú máte.

6

Ten, kto nikdy nepochybil, nikdy neskúsil niečo nové.

Risk možno vyvoláva strach, no to aj život bez skúšania. Začiatok nového života, alebo novej práce vás vytrhne z komfortnej zóny. Musíte sa tam dostať sami a riskovať aj odmietnutie. Vaše pokusy nič nesmie zastaviť. Nie vždy to vyjde, no čo ak raz áno?

7

Sú dva spôsoby ako žiť: môžete žiť s tým, že zázraky neexistujú, alebo s tým, že zázrakom je všetko.

Inými slovami, sami si volíme ako vnímame seba a svoje okolie. Buďte vďační za maličkosti, vždy sa nájde niečo pozitívne. Môže to byť oddychový kúpeľ v závere náročného dňa alebo šálka voňavého čaju. Šťastie sa nenachádza len vo veľkých gestách. Využite všetky svoje zmysly. Je úžasné, čo všetko si všimneme, ak sa len na chvíľku zastavíme a uvedomíme si svet okolo nás.

8

Hodnota človeka by mala byť viditeľná v tom, čo dáva a nie v tom, čo dokáže prijať.

Náš prvotný záujem by sa mal týkať toho, čo môžeme iným dať a nie toho, čo môžeme získať pre seba. To, čo vložíš do sveta okolo seba sa ti neskôr vráti.

9

Predstavivosť je všetkým. Je prehliadkou toho, čo k sebe v živote pritiahneš.

Využite svoju predstavivosť na vizualizáciu toho, čo v živote naozaj chcete. Vytvorte si víziu lepšieho života a smerujte k nemu. Náš svet je produktom myšlienok, ktoré vytvárajú naše prostredie. Vytvorte si prostredníctvom nich to, čo chcete. Podnikatelia to robia neustále.

10

Jedinou skutočnou cennosťou je intuícia.

Buďte k sebe úprimní. V čom cítite vášeň a čo vám dáva radosť? Mnoho z nás prechádza životom robiac tú „správnu vec“ o ktorej nám všetci hovoria a potláčame to, po čom naozaj túžime. Inštinkty sú ako kompas, ktorý nám dáva smer.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť