modre oci
Nezaradené

12 exotických destinácií, ktoré si môžu dovoliť aj študenti

Exotika sa často spája s luxusom a drahými hotelmi, no vôbec to tak nemusí byť. Exotická dovolenka a kultúra sa dajú vychutnať aj za menej peňazí. Táto správa určite poteší všetkých študentov.

Thajsko

KhaoPhingKanThailandimg: lifehack.org

Ak chete svoje peniaze minúť naozaj hodnotne navštívte Bangkok. Jedlo a ubytovanie sú tu oveľa lacnejšie ako v okolitých miestach Thajska a je to tu aj zaujímavejšie, napríklad taký Khao Phing Kan na fotografii, známy tiež ako ostrov Jamesa Bonda. Taktiež sa tu veľmi ľahko dostanete k tigrom.

Indonézia

ubudimg: flickr.com / Arian Zwegers

Možno budete prekvapení tým, že Indonézia je štvrtou najľudnatejšou krajinou sveta. Žije tu približne 240 miliónov ľudí. Indonéziu tvorí niekoľko malých ostrovov a ponúka úplne inú scenériu na akú sme zvedaví. Obdivovať môžete obrovské vulkány alebo aj tradičné tanečné vystúpenie Legongu.

Malajzia

batucavesimg: flickr.com / Hadi Zaher

Kuala Lumpur je jednou z najpopulárnejších destinácií a pokiaľ sa nerozhodnete zostať v luxusnom hoteli dá sa to finančne zvládnuť. Navštíviť môžete jaskyne Batu na fotografii alebo zažiť rôzne výlety v zaujímavých scenériach.

Filipíny

puertoprincesaundergroundriverimg: flickr.com / Shankar S.

Filipíny sú vo všeobecnosti skvelou destináciou pre mnohých cestovateľov. V ponuke sú skutočne lacné potápania, pláže, známe ryžové terasy v mestečku Banaue, aktívna sopka Mayon či výlet cez Puerto Princesa čo je podzemná rieka a jeden zo siedmich zázrakov prírody. Na deň neminiete ani 20 eur.

Albánsko

albaniaimg: flickr.com / Visionn Photo

Aj keď toto nie je možno prvá krajina, ktorá vám napadne pri slove „exotická“, no aj tak má čo ponúknuť. V Albánsku sú ceny nízke a okrem kultúry si môžete užiť aj krásne pláže, ako je napríklad táto nazývaná Ksamil.

Bulharsko

7432772486_e6ed809ac4_bimg: flickr.com/ Dennis Jarvis

Ďalšou východoeurópskou krajinou kde miniete naozaj málo je práve Bulharsko. Navštíviť môžete napríklad Plovdiv, kde môžete vidieť rímske ruiny. Oproti plážam je to príjemná zmena.

Grécko

parthetnonacropolisimg: flickr.com / Christos Loufopoulos

Ekonomická kríza v Grécku sprístupnila túto krajinu najmä študentom. Turizmom im však môžete aj pomôcť. Ak ste fanúšikom gréckeho jedla alebo chcete vidieť historické pamiatky ako napríklad Pantheón, teraz je tá správna chvíľa.

Portugalsko

DSC_6447img: flickr.com / Pedro Ribeiro Simoes

Ďalšou finančne naozaj prístupnou krajinou je práve Portugalsko. Najpopulárnejšími sú najmä mestá Lisabon a Porto. Vychutnať si môžete dobré víno a aj úžasný západ slnka.

Ekvádor

galapagosimg: flickr.com / blinking idiot

Ak chete relaxovať na pláži, zažiť exotickú kultúru alebo sa naučiť trochu po španielsky navštívte Ekvádor. Nie je tu vysoká kriminalita, takže o svoju bezpečnosť sa báť nemusíte. Populárnym miestom sú ostrovy Galapágy najmä kvôli neobyčajným výhľadom.

Uruguay

estanciaimg: flickr.com / JohnSeb

Považuje sa za najmodernejší v Južnej Amerike a takisto za najbezpečnejší. Zažiť môžete život hlavného mesta Montevido ale aj oddych na pláži. Pekným výletom môže byť aj návšteva rančov Estancia.

Peru

macchupichuimg: flickr.com / Jorge Gobbi

Krajina Inkov ponúka množstvo z ich histórie. Ak radi objavujete minulosť, Peru je jedno z najlepších miest, ktoré môžete navštíviť. Je to však výborná destinácia taktiež pre surferov alebo fanúšikov plážového života.

India

indianspicesimg: flickr.com / Dennis Yang

India je jednou z najlacnejších krajín sveta a ponúka výborné jedlo a taktiež veľmi priaznivé ubytovanie najmä pre peňaženky. Je obrovská a zažiť tu môžete okrem tradičnej, zaujímavej kultúry naozaj množstvo vecí.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť