modre oci
Nezaradené

14 najlepších filmov s jediným úžasným hereckým výkonom

Ak chce režisér vytvoriť vrcholné umelecké dielo, nepotrebuje obsadiť do filmu stovky hercov. Niekedy sa o to zaslúži jeden talentovaný herec. Ako dôkaz uvádzame 14 najlepších filmov, v ktorých výkon jediného herca dokázal zanechať u diváka nezabudnuteľný filmový zážitok.

1

Pi a jeho život

 

img: via brightside.me

Chlapec s menom Pi je spolu so svojou rodinou donútený k emigrácii, ale v polovici ich cesty zažijú na lodi nehodu. Pi prežije, no ocitá sa na záchrannom člne spolu s tigrom, hyenou, zebrou a orangutanom. Všade naokolo nie je nič iba voda, nebezpečenstvom a cesta do neznáma.

2

Brake

 

img: via brightside.me

Tajný agent Jeremy Reins, ktorého unesú je vystavený nebezpečenstvu. No v ohrození nie je on, ale aj celá jeho rodina. Každou uplynulou minútou mu zostáva menej času a musí čeliť voľbe: odhaliť niektoré vysoko citlivé informácie, alebo zomrieť.

3

Všetko je stratené

 

img: via brightside.me

Strhujúci príbeh muža, ktorý cestuje po celom Indickom oceáne na luxusnej jachte, no v jednom okamihu sa všetko zmení a ocitne sa sám v hrozivej situácii. V záujme vlastného prežitia a s myšlienkou na tých, čo zostali na brehu, bude musieť bojovať proti drsným prírodným živlom.

4

Pochovaný za živa

 

img: via brightside.me

Paul je civilný pracovník v Iraku. Počas prepadnutia, stráca vedomie a neskôr sa ocitne vo vnútri drevenej rakvy. Musí čeliť nepredstaviteľnému množstvu psychologických hrôz a vynaložiť obrovské množstvo fyzickej sily, aby si zachránil život.

5

Telefónna búdka

 

img: via brightside.me

Hlavná postava tohto filmu má tú smolu, že je v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Zo zvedavosti zdvihne slúchadlo v telefónnej búdke, a nevedomky sa tak púšťa do hry so smrťou, ktorá zdanlivo nemá čistý koniec.

6

Wrecked

 

img: via brightside.me

Jeho auto je zničené, jeho noha zlomená. V priehradke spolujazdca je revolver; v kufri auta taška plná peňazí. Naokolo leží niekoľko tiel, no po živej duši ani stopy. Tento človek sa ocitne v džungli, ale nedokáže si spomenúť kto vlastne je.

7

Gravitácia

 

img: via brightside.me

Doktorka Ryan Stone a vesmírny veterán Matt Kowalski sú vyslaní na misiu po obežnej dráhe Zeme. Všetko prebieha bez komplikácií, až kým nedôjde ku katastrofe a ich raketoplán je zničený. Zostanú sami v otvorenom vesmíre, odkázaní jeden na druhého bez akéhokoľvek spojenia so Zemou.

8

1408

 

img: via brightside.me

Mike Enslin je spisovateľ hororových románov, no on sám neverí paranormálnym javom alebo v existenciu duchov. Nikdy predtým nezažil skúsenosť tohto druhu … až doposiaľ, keď sa rozhodne navštíviť hotel ‚Dolphin‘ a ubytuje sa v tajomnej izbe s číslom 1408.

9

127 hodín

 

img: via brightside.me

Aron Ralston je samotár a nebojácny horolezec. Jedného dňa, bez toho, aby niekomu oznámil kam ide, sa dostane do smrtiacej pasce a nie je schopný vyliezť von. Je nútený odtrpieť si 127 trýznivých hodín bez jedla a vody a nádej na jeho záchranu sa mu pomaly vytráca.

10

Som legenda

 

img: via brightside.me

Smrtiaci vírus mení každého na Zemi na upírske beštie, ktoré nemôžu zniesť slnečné svetlo a lovia len v noci. Jediný človek, ktorý to v New Yorku prežil je Robert Neville a stáva sa ich korisťou. Neville, ktorý sám loví tieto bytosti tri roky, sa vydáva na cestu hľadania protilátky proti tomuto vírusu.

11

Stroskotanec

 

img: via brightside.me

Chuck Noland ako jediný z posádky zázračne prežije pád lietadla a skončí na neobývanom ostrove. Je odsúdený na samotársky život na dlhé roky, počas ktorých sa každý deň stáva hrozivým bojom o prežitie.

12

Mesiac

 

img: via brightside.me

Sam strávil tri dlhé roky na Mesiaci v úplnej izolácii od zvyšku ľudstva. Jeho kontrakt sa blíži ku koncu, a dva týždne pred jeho návratom na Zem sa stretne so svojim náhradníkom. Ale problém je v tom, že je na vlas podobný so Samom. Je to sen? Čo sa naozaj deje tam dole na povrchu Zeme?

13

Iron Doors

 

img: via brightside.me

Muž sa prebudí zavretý v tajomnej budove bez okien a s obrovskými železnými dverami. Nikto neodpovedá na jeho volania o pomoc a nemá potuchy, čo má robiť. Ale musí nájsť cestu von, pretože bez jedla a vody nezostane dlho na žive.

14

Locke

 

img: via brightside.me

Ivan Locke sníva o úspechu a kariérnom postupe. Zajtra ho čaká veľmi dôležitý krok vpred v kariérnom živote, ktorý ho môže posunúť k jeho snu, ale vo večerných hodinách dostáva znepokojujúci telefonát. Tento jediný rozhovor obráti jeho život naruby.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť