spanok a cas
Jednohubky, Zaujímavosti

16 rád, ktoré vám pomôžu premôcť spánok a vstať z postele

Dostať sa z teplej pohodlnej postele je niekedy náročné, no po týchto radách by sa to mohlo zmeniť…

1. Urobte si prechádzku počas obedňajšej prestávky. Všeobecne platí, že pokiaľ trávime čo najviac času vonku na čerstvom vzduchu, tak sa zvyšujú aj naše šance na pokojný spánok a bezbolestné prebúdzanie.

2. Vymeňte ranný tréning za večerný. Podľa niektorých štúdií je večerné cvičenie účinnejšie.

3. Snažte sa nepozerať na televíziu po 20. hodine. Vystavenie svetlu z obrazovky (nielen z TV) potláča produkciu melatonínu, hormónu, ktorý nám navodzuje ospalosť.

4. Zapnite si aroma lampu pred spaním. Použitie upokojujúce esenciálne oleje, ktoré vám pomôžu relaxovať a rýchlejšie zaspať.

5. Dopraje si kvalitné raňajky. A naopak, nejedzte pred spaním. Plný žalúdok vám nedovolí pokojný spánok.

6. Znie to trocha hlúpo a neoriginálne, ale áno, ak ste ospalí, choďte spať. Aj keď je to ešte príliš skoro. Neprepínajte sa, ráno je potom ťažké…

7. Skúste spať s otvoreným oknom. Ľudia produkujú veľké množstvo oxidu uhličitého počas noci. Takže pri otvorenom okne by mala byť aj kvalita spánku o niečo lepšia.

8. Dajte si budík ďalej od seba. Do rohu vašej spálne či do inej izby, no tak, aby ste ho počuli. Týmto spôsobom budete musieť vstať a vypnúť ho.

9. Vstávajte na svoju obľúbenú hudbu. Vymeňte nepríjemné pískanie za pieseň od vašej obľúbenej kapely.

10. Myslite na všetko to, čo vás čaká, snažte sa vo všetkom nájsť niečo pozitívne a tešiť sa na to. Aj z postele sa vám potom bude vstávať príjemnejšie s očakávaniami.

11. Rozcvičte sa hneď po zobudení. Natiahnite si ruky, masírujte si uši- zlepší to krvný obeh v hlave.

12. Stanovte si ciele na nový deň. Ak budete mať dobrý dôvod na to, aby ste vstali z postele, už to viac nebude problémom.

13. Ak je vonku stále tma a vy už musíte vstávať, zapnite okolo seba sveto. Spomalíte produkciu melatonínu, ktorý navodzuje pocit ospalosti a svetlá vám pomôžu prebudiť sa.

14. Vypite pohár vody pred raňajkami. Je to veľmi jednoduchý, ale účinný trik. Nielen, že to pomôže prebudiť sa, pomáha to aj vášmu tráviacemu systému a pripravuje vás to na jedlo.

15. Otvorte okno a zhlboka sa nadýchnite. Aj keď je vonku zima, aspoň vás to skôr zbaví ospalosti.

16. Odolajte pokušeniu spať. Trénujte vaše telo a psychiku zaspať a prebudiť v rovnaký čas každý deň.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť