modre oci
Nezaradené

5 najpokojnejších krajín sveta

modernom svete, kde sa vojny, konflikty, politické a sociálne nepokoje i ekonomická nestabilita stali normou, sa mier a bezpečnosť stali najväčším luxusom“, ktoré krajina môže ponúknuť svojim občanom.

Nikto nechce žiť v nebezpečnej krajine. V prípade, že ste jedným z mnohých ľudí, ktorí hľadajú pokojnejšiu a bezpečnejšiu spoločnosť, prečítajte si o 5 najpokojnejších krajinách, v ktorých by nejeden z nás chcel žiť. Krajiny sú zoradené podľa globálneho indexu mieru.

5. Švajčiarsko

5.-Switzerland-en.wikipedia.org_-610x405

Švajčiarsko si vydobylo povesť ako bezpečný, pokojný a neutrálny národ s veľmi nízkou kriminalitou.

4. Nový Zéland

4.-New-Zealand-en.wikipedia.org_-610x458

Nový Zéland dostal najvyššie skóre v dodržiavaní ľudských práv, a to vďaka svojim demonštráciám bez násilia a nízkemu počtu vrážd. V čase, keď sú ekonomické a politické nepokoje pociťované po celej Európe a USA, Nový Zéland sa javí ako ideálny cieľ.

3. Rakúsko

3.-Austria-en.wikipedia.org_-610x381

Rakúsko je považované za jednu z najlepších krajín na celom svete. Ide o veľmi pokojnú krajinu, kde je sloboda prejavu vysoko cenená a chránená vládou.

2. Dánsko

2.-Denmark-en.wikipedia.org_-610x341

Kodaň je hlavným mestom jednej z najviac mierových krajín sveta. Dánsko bolo zoradené v indexe Global Peace na druhom mieste zo 162 krajín.

1. Island

1.-Iceland-en.wikipedia.org_-610x409

Island je jednou z mála krajín, ktorá nemá stálu armádu (od roku 1869), aj napriek tomu, že je aktívnym členom NATO. Podľa indexu Global Peace je Island najpokojnejšou krajinou na svete, a to vďaka nedostatku ozbrojených síl, nízkej miere kriminality a vysokým stupňom spoločensko-politickej stability.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť