modre oci
Jednohubky

Viete ako vyzeral Homo naledi?

Počuli ste o novom objave donedávna neznáme druhu pračloveka- Homo naledi? Pozrite sa, ako vyzeral.

Vedci z Univerzity Witwatersrand, z Národnej geografickej spoločnosti, z katedry vedy a technológií v Juhoafrickej republike a z Národnej výskumnej nadácie spoločne pracovali na objave fosílneho pozostatku pračloveka v Afrike.
Po prvých skúmaniach sa zamerali aj na jeho výzor. Homo naledi mal podľa nich mozog s veľkosťou pomaranča a štíhle telo vysoké asi 1,5 metra a hmotnosť 45 kilogramov. Mal primitívne zuby a lebku, plecia podobné opičím a ohnuté prsty, čo vypovedá o jeho schopnosti loziť a používať nástroje. Dlhé nohy a vyvinuté chodidlá dokazujú, že bol zvyknutý na dlhú chôdzu.

1441890291-01-ngm-1015-mm8345-mystery-man-mark-thiessen-346x400

Už v roku 2013 výskumníci a amatérski jaskyniari objavili viac než 1 550 fosílií v jaskynnom komplexe Rising Star, nachádzajúceho sa v Juhoafrickej republike. Naledi znamená v tamojšom jazyku- hviezda. Fosílie sa nachádzali v jaskyni s veľmi náročným prístupom, preto museli vedci poskladať špeciálny tím z malých žien, ktoré dokázali preliezť úzkou chodbičkou do jaskyne s pozostatkami. „Jaskyňa ešte nevydala všetky svoje tajomstvá,” povedal Lee Berger, šéf výskumnej výpravy a dodal, „tam dole na nás stále pravdepodobne čakajú stovky, ak nie tisíce ďalších pozostatkov Homo naledi.“

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť