meditacia
Jednohubky, Zaujímavosti

5 vecí, ktoré by ste mali urobiť každé ráno I.

„Keď sa ráno zobudíte, zamyslíte sa nad tým, aké je to privilégium žiť, dýchať, myslieť, užívať si, milovať.“ – Marcus Aurelius

To, ako pristúpite k začiatku dňa je na každom jednom z nás. Ak ste sa však rozhodli, že k svojmu dňu budete pristupovať rozumne, máte väčšiu šancu cítiť sa dobre po celý deň.

Pozrite sa, čo všetko by ste mali ráno stihnúť:

» Meditujte

Meditácia i sústredené dýchanie vám pomôžu začať deň s pocitom pokoja. Namiesto toho, že siahnete po svojom telefóne, aby ste si ihneď skontrolovali nové správy, skúste si sadnúť a len tak si užívať ticho. Začať deň „zľahka“ vám pomôže zvýšiť sústredenie, energiu i optimizmus.

» Stanovte si ciele dňa

Počas pokojného rána si naplánujte deň tak, že sa sústredíte na 3 ciele, ktoré chcete počas neho dosiahnuť. Urobte z týchto cieľov prioritu dňa. Keď si deň naplánujete s určením cieľa, na jeho konci sa budete cítiť viac produktívni.

» Napite sa vody

Vaše telo je ráno dehydrované, preto je dôležité, aby ste sa hneď po zobudení čo najskôr napili. Donna Gates vo svojej knihe The Body Ecology Diet odporúča, aby ste polovicu celodennej dávky tekutín vypili do polovice rána. Voda z vás vyplaví toxíny, zníži pocit hladu a obmedzí možnosť vzniku bolesti hlavy počas dňa.

» Robte strečing

Americký denník pre športovú medicínu odporúča, aby ste ráno zvolili krátku sériu cvičení zameraných na ponaťahovanie svalov. Štúdie ukazujú, že pravidelný ranný strečing zvyšuje flexibilitu, zlepšuje prekrvenie, znižuje stres počas dňa a napráva držanie tela.

» Počúvajte hudbu

Začať deň počúvaním hudby vás nielen prebudí, ale aj naplní pozitívnou energiou. Podľa účastníkov štúdie z roku 2013 sú dva najdôležitejšie prínosy hudby regulácia nálady a pocit sebavedomia.

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť