modre oci
Nezaradené

7 dôvodov, prečo by ženy mali piť pivo

Nedávne štúdie ukázali, že pitie piva, najmä toho čierneho, je prospešné pre zdravie a krásu žien. Prečítajte si niekoľko faktov o pozitívnych účinkoch jeho pitia.

Posilňuje kosti

Ženy, ktoré vypijú dve pivá denne, majú silnejšie kosti. Uvádza výsledok štúdie prírodnej medicíny z amerického Oregonu, ktorá bola publikovaná v časopise Natural Medicine Journal. Rovnaká štúdia preukázala, že pivo obsahuje významné množstvo rozložiteľného kremíka, čo je jeden z veľmi dôležitých prvkov v ľudských kostiach. Striedme pitie piva sa preto odporúča najmä ženám v menopauze, ktorá je spájaná s redutím kostí.

SONY DSC

Prevencia prechladnutia a protizápalové účinky

Pivo je zdrojom vitamínov a minerálnych látok ako je horčík, vápnik a selén. Tiež obsahuje veľa antioxidantov, ktoré stimulujú imunitný systém. Chmeľ ako základná zložka piva obsahuje silné protizápalové látky.

pivo_4pohare

Krajšia koža

Pivo je výborným zdrojom B komplex vitamínov, ktoré sú zodpovedné za krásu kože. Pivo tiež pomáha vypínať pokožku a dodáva energiu celému telu. Tmavé pivo má však viac živín, než svetlé pivo a ponúka celý rad zdravotných výhod: znižuje zlý cholesterol, podporuje trávenie, robí pleť krajšiu i posilňuje imunitný systém.

 woman-drinking-beer-e1413487602672


Pivo redukuje nadúvanie

350 ml tmavého piva obsahuje dostatok vlákniny, ktorá vám zaistí zdravie tráviaceho traktu. Znižuje nadúvanie a zápchu. Svetlé pivo má v porovnaní s rovnakým množstvom čierneho piva menej, ako 1 gram vlákniny.

Zabíja únavu

Ak sa cítite unavení a podráždení, pravdepodobne na vás doľahla únava, za ktorú môže aj nedostatok železa v krvi. Čierne pivo je vynikajúcim zdrojom železa, bohatým zdrojom vitamínu B, zvlášť B12, ktorý sa nachádza v rastlinách a je zodpovedný za tvorbu červených krviniek.

black-beer-bubbles-wallpaper

Chráni srdce

Pitie piva v rozumnej miere tiež ovplyvňuje hladinu dobrého cholesterolu a znižuje ten škodlivý. Riedi krv, čím znižuje riziko infarktu. Talianska štúdia ukázala, že ženy, ktoré pijú jedno pivo denne, mali o 42% nižšiu pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárneho ochorenia ako tie, ktoré alkohol nepijú. Striedme pitie alkoholu tiež obmedzuje možnosť získať diabetes 2. typu.

Hydratácia po cvičení

Zabudnite na energetické nápoje a po cvičení skúste vypiť radšej pohár piva. Španielski vedci z univerzity v Granade zistili, že pivo hydratuje viac ako čistá voda.

darkbeer

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť