viralivlje.com
viralivlje.com
Nezaradené

7 logických hádaniek na prevetranie vašich mozgových závitov

Radi lúštite hlavolamy? Máme pre vás sedem zložitých hádaniek, ktorých riešenie by mohlo pre vás predstavovať výzvu.  Riešenia hádaniek sú však také jednoduché, že by si s nimi vedelo poradiť aj dieťa. Budete prekvapení, aké jednoduché sú ich riešenia, a zároveň si nad nasledujúcimi otázkami budete chvíľami lámať hlavu. Podeľte sa o ne s členmi svojej rodiny alebo s priateľmi a uvidíte, ako dlho bude trvať im, kým nájdu správnu odpoveď. Vy ich môžete nájsť  na konci článku.

  1. Myslite na jedno jednomiestne alebo dvojmiestne číslo. Vynásobte ho 2 dvomi a k výsledku pripočítajte 12. Teraz ho vydeľte 2. Od výsledku odrátajte vaše pôvodné číslo.  My už poznáme výsledok.
  1. Máte pred sebou 3 paličky. Vedeli by ste z nich spraviť 4 bez toho, aby ste jednu zlomili na polovicu.

  1. Máme 6 pohárov v rade za sebou. Prvé tri sú naplnené vodou, ostatné tri sú prázdne. Skúste pohnutím len jedného pohára vytvoriť rad za sebou striedavo (prázdny, plný, prázdny, plný) nasledujúcich pohárov.

  1. Vrah je odsúdený na smrť. Musí si vybrať medzi tromi dverami. Za prvými dverami šľahajú vysoké plamene. Za druhými dverami striehnu zabijáci s nabitými zbraňami. A za tretími dvearmi je priestor plný levov, ktoré už tri roky nič nejedli. Ktorá voľba je pre neho najbezpečnejšia ?

  1. Skúste nasledujúcu hádanku. Keď to kúpite, je to čierne. Keď to používate, je to červené a keď sa toho zbavujete, je to sivé.
  2. Ktorá z nasledujúcich nádob na vodu sa naplní po okraj ako prvá? Dbajte na pozíciu nádob ako aj na spôsob ich vzájomného prepojenia.

  1. Bežíte maratón a predbehnete pretekára na druhom mieste. Na ktorú pozíciu ste sa dostali?

 

Správne odpovede:

 

  1. Je to 6. Nezáleží na tom, aké číslo ste si zvolili na začiatku, výsledok bude vždy 6.
  2. Premiestnením paličiek možete vytvoriť číslicu 4.

3. Stačí len preliať vodu z druhého pohára do piateho.

4. Tretia miestnosť. Levy, ktoré už tri roky nič nejedli, sú mŕtve.

5. Je to uhlie.

6. Správna odpoveď je vskutku chyták. Na začiatku sa sčasti naplní nádoba č.3, keď už však tekutina dosiahne určitú úroveň, začne sa prelievať do nádoby č. 4. Keď je nádoba č. 4 už takmer plná, tekutina sa čiastočne začne vracať do nádoby č. 3 a obe nádoby sa naplnia doplna súčasne.

7. Ste na druhom mieste, zabrali ste miesto druhého, toho, koho ste predbehli.

 

zdroj: http://www.viralivlje.com/10-tricky-riddles-to-tease-your-brain-cells/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť