modre oci
Nezaradené

Toto je 8 najmenej pravdepodobných udalostí, ktoré sa naozaj stali

Určite sa Vám niekedy stalo niečo, čo najlepšie vystihuje slovo „nepravdepodobné“. Často krát sú to náhodné stretnutia, alebo šťastný sled udalostí. Ale týchto osem Vám určite vyrazí dych.

 

1

Päť detí

Foto: www.dailymail.co.uk

Američanom Ralphovi a Carolyn Cumminsovým z Virgínie sa v rokoch 1952 – 1966 narodilo postupne päť detí. Catherine, Carol, Charles, Claudia a Cecilia. Náhoda spočíva v tom, že sa každé dieťa narodilo 20. februára

2

V lazarete

Foto: www.scottisharchivesforschools.org

Počas 1. Svetovej vojny sa v lazarete stretli dvaja cudzí vojaci. Obaja mali 19 rokov a ležali so zápalom pľúc. Obaja pochádzali zo Sliezka, a boli dobrovoľníci pri spojovacej jednotke. A obaja sa volali Franz Richter.

3

Stroskotanec

Foto: www.antiquemapsandprints.com

5. októbra 1664 sa na Wallskom pobreží potopila plachetnica. Na palube bolo 81 ľudí, z ktorých sa zachránil iba jediný cestujúci menom Hugh Williams. V tom istom dni, ale o 120 rokov neskôr sa zhruba na tom istom mieste potopila loď s 61 cestujúcimi, jediný zachránený sa volal Hugh Williams. V roku 1860, samozrejme 5. októbra, sa na Wallskom potopila ďalšia loď. Z 25 cestujúcich prežil iba Hugh Williams.

4

Fotka

Foto: www.staticflickr.com

Tesne pred 1. Svetovou vojnou si istá matka zo Schwarzwaldu odfotila svojho malého syna. Film si dala vyvolať, ale vzhľadom na nadchádzajúce udalosti si po neho už neprišla. Dva roky na to sa rozhodla kúpiť si nový film, aby si vyfotila svoju práve narodenú dcérku. Po zakúpení filmu zistila, že už bol použitý. Zo zaujímavosti ho nechala vyvolať. Zistila, že na fotkách bol jej syn z pred dvoch rokov.

5

Nečakaný list

Foto: www.cityhub.movoto.com

V Americkom meste Louisville si istý George D. Bryson bez rezervácie prenajal hotelovú izbu. Keď prišiel do izby našiel na posteli list adresovaný Georgovy D. Brysonovi. Zistilo sa, že list patril predchádzajúcemu nájomníkovi, ktorý mal zhodou okolností to isté meno.

6

Kefa cestovateľom

Foto: www.greenandturquoise.com

Počas prvej svetovej vojny sa Americký vojak plavil na lodi pri pobreží Francúzka. Túto loď potopila nemecká ponorka, našťastie prežil. Po vojne počas prechádzky po Brooklynskej pláži našiel vyplavenú svoju kefu, ktorú mal na potopenej lodi so sebou.

7

(Ne)známemu vojakovi

Foto: wikimedia.org

Behom vojny v Perzskom zálive posielali tisícky detí listy americkým vojakom. Adresa vždy bola „Neznámemu vojakovi“. Takýto list dostal aj seržant Rory Lomas. Náhodou bolo, že list bol písaný jeho dcérou.

8

Telefón

Foto: www.aos.iacpublishinglabs.com

Jana, matka dvoch detí, ktorá sa presťahovala z Čiech do Nemecka zatelefonovala svojej kamarátke Eve do Prahy. Eva bola druhý krát vydatá a mala tri deti. Nanešťastie si poplietla číslo a dovolala sa inej Eve, ktorá mala tiež tri deti a kamarátku Janu odsťahovanú aj s dvoma deťmi do Nemecka.

zdroj: (Ne)Rozum do kapsy-kniha

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť