horor film
Jednohubky, Zaujímavosti

9 strašidelných a doposiaľ nevyriešených prípadov…

Strašidelné a neriešiteľné kriminálne prípady sa nemusia odohrávať len v televíznych seriáloch. Stovky ich sú aj v realite. Naháňajú hrôzu a človek by si povedal, ako toto mohol niekto spraviť? Mňa najviac desí číslo 6.

 

1

Vražda Dahlie Black

Neďaleko Los Angeles sa v roku 1947 našlo telo ženy, ktoré bolo rozrezané na polovicu v oblasti pásu. Z tela boli vybrané orgány a na jej tvári bol tzv. Glasgow smile. Polícii sa tento prípad nikdy nepodarilo vyriešiť.

 

2

Neznámi chlapec

V roku 1957 bolo vo Philadelphii nájdené telo chlapca. Podľa odhadov mohol mať 4 až 6 rokov. Nájdené bolo nahé, zabalené v kartónovej krabici. Telo nebolo nikdy identifikované.

3

Muž so sekerou

Louisianu a Texas v roku 1917 trápil záhadný masový vrah. Muž so sekerou si vyberal obete na základe toho, že hrali jazz. Niektorí ľudia si však mysleli, že ide o nadprirodzenú silu.

4

Deti, ktoré zmizli v dyme

Požiar rodiny Sodderovcov si v roku 1945 na Štedrý večer vyžiadal 5 detských životov. Pozostatky tiel však nikdy neboli nájdené. Rodina po nich pátra až dodnes.

5

Vrah z Craiglistu

Známa služba podobná internetovým bazárom na Slovensku má aj svoje temné stránky. Medzi rokmi 1996 až 2003 zmizlo 17 prostitútok, ktoré práve na spomínanej stránke ponúkali svoje služby. Niekoľko tiel bolo objavených na pláži na Long Islande. Z všetkými zmiznutiami vraj stojí tá istá osoba.

6

Uralská záhada

9 skúsených horolezcov zomrelo za záhadných okolností v roku 1959 na Urale. Ich stany boli z vnútra roztrhané vyzerali ako po zápase. Jednej horolezkyni chýbal jazyk. Vyšetrovatelia našli na mieste činu taktiež zvýšenú úroveň radiácie. Sovietske autority označili za páchateľa ,,neznámu silu“.

7

Vraždy na Highway 16

V Britskej Kolumbii medzi rokmi 1969 až 2011 zmizlo na Highway 16 (diaľnica) 18 dievčat. Všetky boli stopárky a je pravdepodobné, že za všetkými zmiznutiami stojí tá istá osoba. V roku 2012 polícia objavila stopu, no tá nakoniec k ničomu neviedla.

8

5 chlapcov z Mount Waryong

5 chlapcov zmizlo v Južnej Korei v roku 1991. Chlapci išli na neďalekú horu chytať žaby, no nevrátili sa. Prezident zapojil do pátracej akcie takmer 300 000 policajtov a oblasť prehľadali 500 krát. Telá sa našli až o 11 rokov pár kilometrov od dediny, odkiaľ pochádzali. Traja boli dobití do smrti a dvaja zastrelení. V Južnej Korei je však vlastnenie strelnej zbrane extrémne vzácne a nikto v širokom okolí zbraň nevlastní.

9

Žena v zásobníku vody

Telo kanadskej študentky Elisi Lam bolo nájdené v roku 2013 na streche hotela v Los Angeles. Telo plávalo v zásobníku vody, na ktorom však nebol žiaden otvor, ktorím by sa mohlo dostať dnu. Na záznamoch z hotelovej kamery, kde bola posledný krát videná vyzerala, ako keby sa s niekým rozprávala, no na obrazovke bola sama. V jej lekárskych záznamoch bolo uvedené, že už 4 roky trpí rozdvojenou osobnosťou.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť