V mladosti si Hitler užíval v podstate bohémsky život. Živil sa maľovaním a istý čas prespával v rôznych ubytovniach. V roku 1914 sa prihlásil do nemeckej armády a po vojne sa stal členom Nemeckej robotníckej strany, ktorú postupne premenoval na Národnosocialistickú nemeckú robotnícku stranu.
Následne sa, ako vodca neúspešného tzv. Pivného puču v roku 1923, dostal do väzenia v Landsbergu. Z väzenia, v ktorom mal pôvodne stráviť 5 rokov, bol prepustený za dobré správanie po 9 mesiacoch. Počas väzenského pobytu, za asistencie Rudolfa Hessa, spísal svoje dielo „Mein Kampf“. Tento politický manifest sa po vydaní stával viac a viac populárnym. Keď sa stal Hitler v roku 1933 nemeckým kancelárom, každý nemecký novomanželský pár dostal kópiu jeho knihy. Malo to však jeden háčik. Ešte predtým, ako knihu novomanželia dostali, ju museli jednotlivé obce kúpiť od vydavateľa. Do roku 1945 sa predalo 10 milónov výtlačkov knihy ,,Mein Kampf“, čo urobil z jej autora boháča.
img: via www.snyderstreasures.com
Po vojne dali Spojenci autorské práva, na Hitlerovo literárne dielo bavorskej vláde, ktorá zakázalo jeho akékoľvek publikovanie v Nemecku. Po tom, čo vypršala platnosť európskych autorských práv 1. 1. 2016, sa „Mein Kampf“ stal verejnou doménou a možno ho voľne šíriť dokonca i v nemčine. Okrem toho zahŕňal Hitlerov majetok aj sídlo v bavorských Alpách – Berghof a byt v Mníchove. Obe tieto sídla sa po vojne stali majetkom bavorskej vlády. Horské sídlo nechala bavorská vláda v roku 1952 vyhodiť do povetria, aby sa nestalo turistickým cieľom. V roku 1999 vyrástlo na základoch bývalého domu, z poverenie Bavorska, Dokumentačné centrum Berchtesgaden. Vodcov bývalý byt v Mníchove dnes slúži, ako policajná stanica.
img: via 2.bp.blogspot.com