modre oci
twitter
Nezaradené

Ak máte radi adrenalín tak pre Vás niečo máme. Toto je 14 najnebezpečnejších dopravných komunikácií sveta

Pocit, keď sa srdce snaží vyskočiť z hrude, je u niektorých ľudí sprevádzaný nadšením. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi skúšajú hranice svojho strachu, prečo nevyskúšať prejsť tieto cesty? Sú to najnebezpečnejšie komunikácie, ktoré zabezpečujú odľahlým oblastiam spojenie so svetom, bez ktorých by boli len odrezanými ostrovčekmi civilizácie.

1

Guoliang Tunel, Čína

Foto: imgur.com

Dĺžka tunela je 1,2 kilometra. Dedinčania z dediny, po ktorej je tunel pomenovaný, ho stvorili len pomocou ručných nástrojov. Široký je v priemere 4 metre, takže veľa priestoru na manévre nie je.

2

Maeklong Railway Market, Thajsko

Foto: flickr.com

Na prvý pohľad bežný trh s úzkou cestičkou uprostred, ktorou sa prechádzate až kým nezačujete trúbenie vlaku. Úzka ulička zrazu nie je vidieť – každý voľný centimeter totiž zaberie vlak. Ten tadiaľto prechádza rýchlosťou 15 km/h.

3

Yungas Road, Bolívia

Foto: flickr.com

Spája mestá La Paz a Coroico. Na svojej dĺžke prechádza z nadmorskej výšky 3300 metrov do výšky 360 metrov nad morom. Kvôli tomu obsahuje na niektorých úsekoch veľa slučiek, ktoré zdolávajú toto extrémne prevýšenie.

4

Diaľnica Eyre, Austrália

Foto: wikimedia.org

Na prvý pohľad možno nevyzerá vôbec nebezpečne. Čo sa ale týka počtu nehôd, tých je na tomto mieste viac ako dosť. Možno tušíte prečo – monotónny pohľad, nič čo by rozptýlilo vodiča a nesmierne teplo – tieto faktory spôsobujú veľké množstvo nehôd z dôvodu mikrospánku za volantom.

5

Železnica „Démoní nos“, Ekvádor

Foto: twitter.com/structuralia

Železnica je pomenovaná po skale, ktorou sa vinie. Kedysi to bola turistická atrakcia, v dnešnej dobe je však kvôli nebezpečiu zakázaná pre verejnosť. Nachádza sa vo výške 800 metrov nad morom.

6

Železničný most Pamban, India

Foto: flickr.com

Tento most spája pevninu s ostrovom. V roku 1964 bol zničený silným vetrom. Ak rýchlosť vetra prekročí 55 km/h, žiadny vlak nie je na trasu pustený.

7

Diaľnica Karakoram, Pakistan — Čína

Foto: ru.depositphotos.com

Je dlhá 1 300 kilometrov, a je považovaná za diaľnicu v najvyššej nadmorskej výške na svete. Jedna jej časť prechádza vo výške až 4600 m. n. m. V lete ju často „obmývajú“ monzúny. V zime je zase zatvorená na viacerých úsekoch z dôvodu ohrozenia lavínami.

8

Passage du Gois, Francúzsko

Foto: flickr.com

Možno z fotografie nie je jasné, prečo je považovaná za nebezpečnú. Spája Francúzsku pevninu s ostrovom. Bohužiaľ, zvyčajne je 4 metre pod hladinou vody, a dostanete sa ňou len dvakrát denne – počas odlivov.

9

Diaľnica Leh-Manali, India

Foto: wikipedia.org

Nie je veľmi dlhá, ale vzhľadom na to kde je postavená, je celkom priama. Nachádza sa v nadmorskej výške prevyšujúcej 4 kilometre. Napriek svojej priamosti, verte, že vodiči tu veľmi rýchlo nejazdia.

10

Horská cesta Tianmen, Čína

Foto: flickr.com

Je 11 kilometrov dlhá, a ak sa ňou vydáte, musíte zvládnuť 99 zákrutových slučiek, ktoré vedú na vrch hory k budhistickému chrámu. Na niektorých úsekoch sú vzdialenosti medzi zákrutami ani nie 200 metrov.

11

Cesta cez Salar de Uyuni, Bolívia

Foto: flickr.com

Nadmorská výška, v ktorej nájdete túto cestu, presahuje 3,5 kilometra. V krajine na vôkol sa dá ľahko stratiť. Neodporúča sa cestovať samému. Nočné teploty bez problémov klesajú k -30°C.

12

Cesta cez Skippers Canyon, Nový Zéland

Foto: flickr.com

Táto cesta ponúka početné útesy, skalné previsy, diery, úžasné výhľady, vysoké mosty, nebezpečné zákruty, a omnoho viac nečakaných prekvapení. Miestne požičovne áut nie sú ochotné poskytovať poistenie ak sa sem chystáte vydať.

13

Diaľnica James W. Daltona, Aljaška, USA

Foto: flickr.com

Len 175 kilometrov z celkových 666 kilometrov tejto diaľnice je vyasfaltovaných. Zvyšok cesty idete po štrku. Počas jazdy natrafíte len na 3 usadlosti, 3 čerpacie stanice, a len jednu nemocnicu. Lokálne policajné zložky sa snažia poskytnúť všetko potrebné každému, kto sa vydá na túto cestu.

14

„Trať do oblakov“, Argentína

Foto: flickr.com

Na tejto 217 kilometrov dlhej trati vlak prechádza cez 21 tunelov, 42 mostov a viaduktov, 2 špirály a ďalšie dva cikcakovité úseky. Romantické meno tejto trati vzniklo preto, lebo niektoré mosty sa týčia tak vysoko nad údoliami, že vlak prechádza priamo cez oblaky.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť