modre oci
Nezaradené

Ak ste nespokojní so svojím telom, môže to mať oveľa horšie účinky ako skutočná nadváha

Nespokojnosť s naším telom môže mať na nás oveľa horší dopad ako váha.

Nieže by nebola nadváha problémom, no nespokojnosť s vlastným telom môže byť ešte škodlivejšia. Harriet Brown sa zaoberá týmto problémom a cituje viacero štúdií, ktoré sa zaoberajú spomínaným problémom. V USA napríklad prebiehalo testovanie 100 vysokoškoláčok a došlo k spojitosti s negatívnym rozmýšľaním o vlastnom tele a zdravotným stavom. Najčastejšie prejavením nástupu cukrovky 2. typu

Ešte v roku 2006 vedci zistili, že nespokojnosť s telom rastie najmä medzi mladými ľuďmi. V 2013 zistili, že vlastne nezáleží na tom, koľko vážime. Nespokojnosťou trpia aj ľudia, ktorí nemajú nadváhu. Zo štúdie vyšlo, že ľudia, ktorí nemajú problém so svojím telom, častejšie cvičia, bez ohľadu na tom koľko vážia. Na druhej strane, tí, ktoré so svojím telom spokojný nie sú sa hýbu menej.

Podľa Christine Blake zo zdravotníckej školy v Južnej Karolíne, by sa lekár mal najprv zamerať na pomoc pacientom, aby začali prijímať svoje telá a až potom by sa mali sústrediť na prípadné problémy s hmotnosťou: ,,Takáto nespokojnosť môže v skutočnosti odradiť ľudí od účasti na zdravom životnom štýle a zmene,“ povedala.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť