Nezaradené

Ako si spraviť štýlový pohár z fľaše od Corony

Rozmýšľali ste niekedy ako by ste na párty boli originálny? Tu je pár návodov, ako si vytvoriť štýlové poháre, ktorými zaujmete každého.

Základom je mať fľašu, z ktorej si chcete spraviť pohár. Tú, rezačkou na sklo, narežete pod hrdlom. Následne na rez musíte liať striedavo horúcu a studenú vodu. Fľaša sa po chvíli rozpolí v mieste rezu. Potom už len stačí ostrú časť pohára vybrúsiť brúsnym papierom.

Pokiaľ nemáte po ruke rezačku na sklo, fľašu môžete rozpoliť aj použitím špagátu a acetónu. Najskôr obmotáte špagát okolo miesta, kde chcete prerezať fľašu. Následne ho z fľaše opatrne odstránite a namočíte do acetónu. Namočený špagát opäť navlečiete na fľašu a zapálite. Počas horenia s fľašou krúťte a keď sa vám bude zdať, že väčšina acetónu vyhorela, ponorte fľašu do studenej vody.

A ak náhodou nemáte ani acetón, môžete si pozrieť ešte posledné video, kde je vysvetlené, ako prerezať sklo pomocou vody, oleja, rezacieho noža a horáku, ktorý môžete nahradiť akýmkoľvek iným zdrojom plameňa (plynový sporák, atď). Stačí keď fľašu položíte do misky. Do fľaše a aj misky nalejete studenú vodu do rovnakej úrovne. Následne do misky opatrne pridáte olej tak, aby vytvoril tenkú vrstvu. Potom už len stačí pomaly zahrievať olej pomocou nahriatého rezacieho nožíka až dokým fľaša nepraskne.

http://www.mojevideo.sk/video/26fe2/ako_rezat_sklo_pomocou_oleja.html


Pamätajte hlavne na ochranné pomôcky! Good luck and have fun! 🙂

Zdroj titulného obrázku: img: https://www.etsy.com/se-en/listing/28409308/yava-glass-recycled-corona-extra-beer

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť