modre oci
blog

Ako vybrať šatníkovú skriňu do malej spálne

Ako vybrať vhodnú šatníkovú skriňu do spálne, v ktorej bojujete o každý centimeter štvorcový? Dôležité nie sú iba rozmery a konštrukcia skrine, ale tiež jej farba, spôsob otvárania a vnútorné usporiadanie.

Nechajte si vyrobiť šatníkovú skriňu na mieru

Niektorí výrobcovia sa špecializujú priamo na výrobu šatníkových skríň do stiesnených priestorov. Ak vám ale žiadne ponúkané riešenie nevyhovuje, najlepšie urobíte, keď investujete do šatníkovej skrine na mieru. Spravidla sa jedná o vstavanú skriňu siahajúcu až ku stropu, ktorá maximálne využíva obmedzený priestor. Výhodou je, že jej rozmery a vnútorné usporiadanie môžete prispôsobiť vlastným potrebám.

Veľa miesta ušetria posuvné dvere

Až niekoľko metrov štvorcových dokáže ušetriť šatníková skriňa s posuvnými dverami. Veľakrát je to tiež jediné možné riešenie, pretože klasickú skriňu by ste vo veľmi stiesnenom priestore vôbec neotvorili. Starostlivo si ale pozrite kvalitu prevedenia – určite nechcete, aby vás skoro ráno budilo škrípanie posuvných dvier, keď si parter vyberá oblečenie do práce.

Zväčšite miestnosť pomocou farieb a zrkadla

Pri zariaďovaní malej spálne majte na pamäti, že miestnosť dokážu opticky zväčšiť svetlé farby. Vhodnou voľbou je šatníková skriňa zo svetlého javora alebo v dekore buku či duba sonoma. Ilúziu väčšej izby vytvorí tiež lesklý povrch a zrkadlo umiestnené na dverách skrine.

Tip: Vyberte si svoju novú šatníkovú skriňu na Heuréke. Vyfiltrujte si ju podľa požadovaných rozmerov, farby alebo napríklad počtu dverí a nezabudnite si prečítať užívateľské recenzie.

Venujte pozornosť vnútornému usporiadaniu v skrini

Aby ste úložný priestor, ktorý vám skriňa ponúka využili naplno, naučte sa v nej udržiavať poriadok. Každý kus vášho šatníka by mal mať svoje dané miesto. Na vešiaky zaveste jednak formálne šatstvo, jednak oblečenie náchylné na pokrčenie. Môžete si zaobstarať špeciálne vešiaky na nohavice, sukne a šaty. Police využite na zložené tričká a svetre, šuplíky zas na spodnú bielizeň a doplnky, akými sú čapice, šály a rukavice.

Praktické doplnky do skrine

Neuspokojte sa so základným vybavením šatníkovej skrine a kúpte si k nej praktické doplnky. Dno skrine, kam sa bežne hromadí špinavé oblečenie, vybavte zásuvkami a do šuplíkov umiestnite praktické organizéry na spodnú bielizeň. Ďalší úložný priestor získate jednoducho tak, že na vnútornú stranu dverí zavesíte látkový organizér na drobné predmety – napríklad kozmetiku, gumičky do vlasov alebo tiež šperky. Niekto do šatníkovej skrine umiestnenej v predsieni ukladá tiež elektroniku, ako je napríklad tyčový vysávač.

 

Tip:  Ak nesiaha vaša šatníková skriňa až ku stropu, investujte do nástavca na skriňu alebo na ňu vyskladajte úložné boxy, do ktorých je možné uložiť sezónne oblečenie alebo posteľnú bielizeň.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť