modre oci
Nezaradené

V Laponsku majú nový hotel na strome: umožní vám sledovať polárnu žiaru z pohodlia priamo uprostred lesa

Patríte k typu človeka, ktorý by polárnu žiaru rád videl na vlastné oči? Kazí vám vyhliadky na toto dobrodružstvo len pohodlnosť? Tak potom je pre vás tento hotel ako stvorený. V pokoji prírody, ďaleko na severe, ponúka možnosť pohodlia a luxusu uprostred lesov, niekoľko metrov nad zemou. Je z neho úžasný výhľad, takže polárna žiara vám určite neujde.

Dom dostal názov „7.ma izba“ a jeho autorom je Medzinárodná spoločnosť architektúry a dizajnu Snøhetta. Postavený je blízko polárneho kruhu, a jeho hlavným účelom je zbližovať ľudí a prírodu bez toho, aby niektorá strana utrpela ujmy.

Navrhnutý bol v tradičnom severskom štýle. Pevné schodisko vedie desať metrov do vrchu, priamo k dverám. Príjemne kombinovaný interiér vytára pokojnú atmosféru. Presklené vonkajšie steny ponúkajú dychberúce výhľady na krásu prírody severu. Jedna zo skvelých vecí je „terasa“, ktorá je vlastne natiahnutá sieť medzi izbami. Ubytovať dokáže maximálne 5tich ľudí. Na ploche 55 metrov štvorcových nájdete kúpeľňu, dve spálne, a spoločné priestory, kde miesto televízie máte výhľad na okolie.

Šli by ste si sem dať pracovnú pauzičku? Viac informácií nájdete tu.

Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se


Foto:www.treehotel.se

zdroj: boredpanda.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť