Nezaradené

Američania začnú v roku 2016 sériovo transplantovať penisy. Prečo?

Transplantácia penisu sa zatiaľ uskutočnila iba dvakrát. Raz sa o ňu pokúsili lekári v roku 2006 v Číne, no nepodarila sa a roku 2014 v Južnej Afrike, kedy lekári uspeli.

Prvým Američanom, ktorý dostane transplantovaný penis, sa stane veterán z Afganistanu. Aj všetci ďalší pacienti budú vojaci, ktorí prišli o pohlavné orgány vo vojne. Dostanú ich od darcov, ktorí zahynuli najčastejšie pri nehodách. Lekári veria, že len niekoľko mesiacov od operácie bude penis plne funkčný.

Samotná operácia je nesmierne náročná: bude trvať približne 12 hodín, počas ktorých budú musieť chirurgovia prepojiť nielen rad artérií ale aj 2-6 nervov. Muži po operácii budú musieť brať dlhé mesiace lieky, ktoré zabránia alergickej reakcii tela na prijatie implantátu.

Až 12% zranení z vojen v Iraku a Afganistane je v oblasti pohlavných orgánov. Sú spôsobené výbuchmi improvizovaných náloží, tie nastávajú pri došliapnutí na nálož, teda sila explózie ide zo spodu. Pre vojakov je to teda skutočne častý problém. ,,O týchto zraneniach sa z mnohých rôznych dôvodov príliš nehovorí ani nepíše,“ opísal problém lekár Andrew Lee a dodal: ,,Sú to devastujúce zranenia, predovšetkým pre mladých mužov vo veku okolo 20 rokov.“

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť