modre oci
futureexplore.com
Nezaradené

Nemiznú, práve naopak: Ľudia si pochybné predpovede dokonca vyhľadávajú. 5 dôvodov, prečo sa nespoliehať na horoskopy!

Astrológia ako odbor vznikla ešte v časoch staroveku. Odvtedy skúma vzťahy medzi pozíciou nebeských objektov a určitými dejmi na Zemi, určuje osud jednotlivcov. S astrológiou úzko súvisí zverokruh, ktorý vychádza z rozdelenia 12 súhvezdí na oblohe. Na základe pohybu telies Slnečnej sústavy na pozadí znamení astrológia určuje horoskop.

Foto: Pascal’s Pensées

Astrológia ne je vedecky podložená

Ľudia sú rôzni. Niektorí sa stavajú k horoskopom odmietavo, naopak iní veria tomu, že sa dá na ne stopercentne spoľahnúť. Astronómovia astrológiu nepovažujú za vedu, ale za pseudovedu. Aj keď sa astrológia pokladá za „nevedeckú“, nie je úplným nezmyslom. Proste iba nenarazíte na žiadne vedecké články, ktoré by dokazovali, že astrológia reálne funguje. Určité znalosti z astrológie Starých národov však položili základy modernej astronómii.

Foto: pibabay.com

Čo astrológ – to iná odpoveď

Každý astrológ zvyčajne prorokuje odlišné informácie alebo predpovede tak veľmi univerzálne, že sa dajú „napasovať“ na kohokoľvek. Ideálom by však mala byť jednotnosť poznatkov, pretože všetci astrológovia predsa vychádzajú z rovnakého zdroja poznatkov. Zdrojom sa tu myslí pohyb nebeských objektov. Práve z nich sa snažia predpovedať minulosť alebo budúcnosť človeka či celej spoločnosti.

Foto: pixabay.com

Horoskopy vás ovplyvňujú

Predpoveď alebo proroctvo môže v živote každého zanechať negatívny následok. Po „porade s hviezdami“ by ste nemali robiť unáhlené závery, ktoré môžete neskôr oľutovať. Nemali by ste svoj život riadiť iba na základe takejto predpovede. Astrológia by mala iba napomôcť, môže vás inšpirovať dajme tomu k inému pohľadu na vec. Určite nevyhľadávajte astrológa zakaždým, keď máte urobiť podstatné životné rozhodnutie.

Foto: pixabay.com

Moderným astrológom ide hlavne o peniaze

Astrológia je dobrý biznis, ktorý si zakladá na ľudskej zvedavosti. Na astrológa, ktorý svoju prácu berie skôr ako životné poslanie, narazíte zaručene veľmi ojedinele. Aj taký voľne dostupný horoskop v časopise alebo na internete je tam predovšetkým z komerčných dôvodov.

Foto: pixabay.com

Horoskopy neponúkajú riešenie

Horoskopy sú pomerne dosť nekonkrétne. Tieto predpovede v podstate nie sú k ničomu dobré a už vôbec neponúkajú zmysluplné riešenia. Ide v nich skutočne o niečo nevyhnutné alebo sa tomu dá zabrániť? A ak sa tomu dá zabrániť, tak akým spôsobom?

Foto: dianliwenmi.com

zdroj: vtm.zive.cz

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť