via viral-box.com
Nezaradené

Zakrivená vidlička na špagety alebo LED šlapky. Niekoľko vynálezov, o ktorých ste ešte možno nepočuli

Ľudia sú vynaliezaví od prírody. Mnohé z ľudských vynálezov nám v súčasnosti uľahčujú každodenný život. Existujú však aj také, o ktorých ste možno nevedeli, že by ste ich mohli potrebovať. V našom zozname nájdete niekoľko veľmi užitočných vynálezov a iné vás možno pobavia.

Recyklovateľná sviečka

Foto: via viral-box.com

Roztečený zaschnutý vosk zo sviečky može byť niekedy ťažké odstrániť  a držiak na sviečku sa môže stať znovu nepoužiteľným. Ale s recyklovateľnou sviečkou toto už nebude problém. Do trubice tohoto vynálezu steká roztopený vosk a keď sviečka dohorí, trubica sa naplní, a vy máte novú sviečku, ktorú možno znovu zapáliť.

 

Zakrivená vidlička na špagety

Foto: via viral-box.com

Zvyknú sa vám špagety pri naberaní  zošmyknúť z vidličky? Už nemusia! Špeciálny tvar vidličky je upravený práve pre tento prípad.

 

Detský kočík ako kolobežka

Foto: via viral-box.com

Ak máte pocit, že s detským kočíkom sa ďaleko nedostanete, tento vynález vás vyvedie z omylu. Je uspôsobený na takmer každý terén a predstavuje dobrodružstvo pre maminu aj pre dieťatko.

 

Predlžovačka s otáčavými zásuvkami

Foto: via viral-box.com

Dosť bolo problémov, keď ste kvôli ich tvaru nemohli vedľa seba umiestniť dve alebo tri zástrčky. Predlžovačka s otáčavými zásuvkami vám umožní vložiť vedľa seba akýkoľvek typ zástrčiek, stačí zásuvku len pootočiť. A pomocou farebnej verzie môžete odlíšiť, ktorá zástrčka patrí ku ktorému spotrebiču.

 

Semafor v tvare presýpacích hodín

Foto: via viral-box.com

Už viac nemusíte sediac v aute rozmýšľať, ako dlho to ešte potrvá.  Yanko Designs vytvorili nový dizajn pre svetelnú signalizáciu. Semafor v tvare presýpacích hodín vám ukazuje čas, za aký sa signalizácia zmení zo zelenej na červenú a opačne. Tento typ semaforov sa už používa v niektorých ázijských mestách.

 

Pizza nožnice

Foto: via viral-box.com

Dajte zbohom starému kolieskovému nožu na pizzu. Na strihanie papiera vám síce tieto nožnice dobré nebudú, ale rozkrájate ním pizzu na dokonalé plátky. Sú vyrobené tak, aby nakrájali pizzu na želateľnú veľkosť plátkov a vybavené lopatkou, ktorou vkĺznete pod pizzu a naberiete naň odkrojený kúsok.  Mmmm. Pizza!

 

Kohútikový teplomer

Foto: via viral-box.com

Voda vo vani je príliš horúca? Obávate sa toho, že pre svoje novorodeniatko nenastavíte správnu teplotu vody do kúpeľa? Spoločnosť Baby Spout prišla s kohútikovým teplomerom, pomocou ktorého môžete sledovať teplotu vody rovno ako vyteká z kohútika. S meraním teploty vody pomocou obyčajného teplomera  je koniec.

 

Dáždnik – kabelka

Foto: via viral-box.com

Yankodesign má pre vás nový spôsob nosenia dáždnika so sebou. Nikto si ani nevšimne, že ste vybavená a pripravená na možný dážď. Módnu kabelku stačí hore rozopnúť, potiahnuť za rúčku, zatriasť a už ste pred dažďom ukrytá.

 

Laserové cykločiary

Foto: via viral-box.com

Ak máte radi nočné bicyklovanie, ale máte strach, aby vás niečo nezrazilo, vynález spoločnosti XFireShop je tu práve pre vás. Extra jasné LED žiarivky s dlhou výdržou projektujú cykločiary, ktoré najefektívnejšie zabránia dvom najčastejším príčinám nehôd – ocitnutie sa v slepom uhle šoféra vozidla alebo náraz s neosvetleným cyklistom.

 

Žehliaca doska ako zrkadlo

Foto: via viral-box.com

Vytvorené spoločnosťou All Day Chic, táto žehliaca doska je zároveň aj veľkým zrkadlom. Hneď ako dožehlíte, stačí ju obrátiť a môžete sa presvedčiť, či ste náhodou nenechali nejaké miesto na šatách neožehlené. Žehliace dosky sú často nemotorné na skladovanie, ale s týmto dizajnom sa môžu stať ústredným predmetom v miestnosti.

 

Prsteň ako otvárač na fľašky

Foto: via viral-box.com

Kto by nepotreboval niečo také? Je to štýlový prsteň, ktorý môžete nosiť, keď idete na stanovačku, na ryby, na poľovačku alebo kamkoľvek, kde budete potrebovať otvoriť fľašku. Stačí si prsteň sňať z prsta a je z neho otvárač.

 

LED papuče

Foto: via viral-box.com

Už žiadne tápanie v tme, keď idete v noci na toaletu. Ak sa vám stáva, že narážate do vecí, keď je v noci svetlo vypnuté, tieto papuče od Bright Feet sú práve tým, čo potrebujete. Jasné svetlomodré bodové LED žiarivky sú zabudované do podrážky papúč a prevedú vás cez tmu bez toho, aby ste sa zranili.

 

Zámok na zmrzlinu

Foto: via viral-box.com

Museli by ste byť naozaj závislí od zmrzliny, aby ste ho potrebovali. Ak však chcete vašich kolegov, rodinu, spolubývajúcich držať ďalej od vašej zmrzliny, ktorú ste si odložili do mrazničky, možno si zamilujete túto nádobu na zmrzlinu so zámkou na vrchnáku.

 

Opasok na sledovanie hmotnosti

Foto: via viral-box.com

Toto by ste určite nechceli dostať ako darček alebo nosiť na verejnosti, pokiaľ nie ste extra štíhli. Tento unisex opasok vám však može pomôcť pri sledovaní zmeny obvodu vášho pásu. Jeho výrobcom  je Weight is me.

 

Virtuálna klávesnica

Foto: via viral-box.com

Tento vynález využíva technológiu Bluetooth na zapojenie klávesnice do vášho zariadenia a najlepšie funguje v miestnosti so slabším osvetlením. Revolučná laser technológia projektuje virtuálnu klávesnicu na akýkoľvek hladký povrch a je kompatibilná s takmer všetkými zariadeniami vrátane vášho mobilného telefónu. Nie je však najlacnejším doplnkom.

zdroj: http://viral-box.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť