Jednohubky, Príbehy

Najstaršia správa vo fľaši chce prepísať knihu rekordov

Zázraky sa dejú na nezvyčajných miestach a najmä keď ich vôbec nečakáte. Vezmite si napríklad túto dvojicu. Donúti vás zamyslieť sa, aký úžasne nepredvídateľný náš život je.

Zaujímavý nález na pláži

Marianne Winkler, bývalá poštová pracovníčka, bola so svojim manželom Horstom na dovolenke na nemeckom ostrove Amrum. Pri prechádzke po pláži zazrela nezvyčajnú fľašu plávajúcu pri brehu. Zistila, že fľaša z číreho skla mala vnútri viditeľný odkaz s textom „Rozbi fľašu“„Snažili sme sa dostať papier z fľaše von, ale nepodarilo sa nám to, a tak sme ju naozaj museli rozbiť,“ povedala Marianne.

Keď manželský pár rozvinul odkaz z vnútra fľaše, našli správu v angličtine, nemčine a holandčine. Tá žiadala nálezcu o vyplnenie pár informácii kde a kedy fľašu našli a následne ju vrátiť do Marine Biological Association v Plymouth v Spojenom kráľovstve. V správe stálo tiež, že ktokoľvek tak urobí, dostane za odmenu jeden šiling.

MessageInABottle

img: independent.co.uk

Jedna z mnoha

Keď odborníci z biologickej asociácie dostali od páru odkaz, boli ohromení. Uvedomili si, že fľaša bola jedna z 1020 kusov, ktoré do Severného mora vhodili ich pracovníci medzi rokmi 1904 až 1906. Bola to súčasť projektu, ktorý mal testovať silu morských prúdov. Bolo to ešte v časoch, keď vymýšľali spôsoby ako zistiť aké prúdy a ryby sa v okolitých moriach nachádzajú. Mnoho z fliaš bolo nájdených rybármi, ktorí lovili s hĺbkovými rybárskymi sieťami. Iné vyplavilo na breh a niektoré sa zatiaľ nenašli. Väčšina z fliaš sa našla v relatívne krátkom čase – skôr mesiace než desaťročia.

MessageInABottle2

img: independent.co.uk

Nový rekord

Verný svojmu slovu, združenie poslalo páru sľúbený šiling. Marianne a Horst momentlne čakajú na Guinessovú knihu rekordov aby potvrdila, že sa jedná o najstaršiu správu vo fľaši, ktorá bola kedy nájdená. Predpokladá sa, že súčasný držiteľ rekordu je fľaša nájdená po 99 rokoch.

Zdroj titulnej fotky: Olaf Schlüter/500px.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť