modre oci
Jednohubky, Príbehy

Muž bez domova spravil skutok, ktorý vám vženie slzy do očí – sociálny experiment

Na svete ešte nevymreli ľudia so srdcom na pravom mieste. Dôkazom je tento bezdomovec, ktorý sa neostýchal pomôcť neznámemu človeku so svojimi jedinými peniazmi.

Youtuber s prezývkou Johal natočil video na tému populárnych sociálnych experimentov. Hlavným hrdinom je (ne)obyčajný bezdomovec, ktorého celý majetok je v jednom batohu.

Na začiatku videa je vidieť, ako bezdomovec spí na lavičke a Johal k nemu potichu pristúpi a podstrčí mu pár dolárov k batohu. Keď sa bezdomovec zobudí a všimne si peniaze, s radosťou vyráža na nákupy.

Kameraman ho sleduje až do neďalekého obchodu Target, odkiaľ si muž odnáša dve tašky s nákupom a vracia sa ku svojej lavičke. O pár minút prichádza na scénu opäť Johal, ktorý predstiera telefonát so svojim priateľom. Sadne s si na lavičku a do telefónu rozpráva, že nevie čo má robiť, pretože jeho dcéra potrebuje lieky, ale on na ne nemá peniaze.

Keď „dotelefonuje“, bezdomovec k nemu pristúpi a spýta sa ho, či je v poriadku. Johal mu vysvetlí situáciu a bezdomovec ho poprosí, aby mu postrážil batohu, že sa o chvíľu vráti. Následne odchádza aj s taškami s nákupom.

Keď sa vracia a sadá si k Johalovi na lavičku, už v rukách nemá žiadne tašky s nákupom. Jediné čo má, sú peniaze, ktoré vytiahol z vrecka a dal ich Johalovi, aby za ne kúpil lieky pre jeho dcéru.

Johal je z toho celý dojatý a neverí, že bezdomovec išiel vrátiť svoj nový spacák, deky a vankúše, len aby mu pomohol. Johal sa preto chce odvďačiť za mužovu štedrosť a tak mu dá 500 dolárov, aby si za ne mohol kúpiť čo chce. Muž začne plakať od radosti a ďakovať Johalovi, ktorý mu dookola opakuje, že je neuveriteľné, čo spravil.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť