Príbehy

Žena zachránila Huskyho a ten ju na oplátku zachránil od jej násilného muža

„Kyra som našla vďaka inzerátu na stránke Craigslist a doteraz nemôžem uveriť, ako nám osud skrížil cesty.“ Jeho matka ho spolu s jeho deviatími súrodencami nechala napospas osudu a tak bol ich majiteľ donútený požiadať o pomoc. „S radosťou som sa prihlásila ako dobrovoľník a pomáhala s kŕmením a s výchovou malých psíčat. Tiež som pre nich hľadala nový domov.“ Majiteľ by samozrejme na 9 psíkov – s ich matkou 10, určite sám nestačil.

Amanda trávila so psíkmi toľko času, až si jedného z nich odniesla domov. Jej manžel však až taký nadšený nebol. „V tom čase som totiž žila s agresívnym mužom, ktorý bol navyše aj nervovo labilný.“ Vďaka Kyrovi však mala každý deň výhovorku na opustenie ich malého bytu. „Brávala som Kyra na prechádzky ako často sa len dalo, no po čase sa to môjmu mužovi prestalo páčiť a začal byť agresívny aj voči Kyrovi“.

husky

Malý husky bol pre Amandu ako dieťa, nemohla dovoliť aby sa mu niečo stalo. Začala preto na výlety chodiť ešte častejšie. Jedného dňa si so sebou vzala aj fotoaparát a zo srandy odfotila šantiacého Kyra. „Zistila som, že ma fotenie neskutočne baví a začala som fotiť každý deň“. Vo fotografovaní si Amanda našla novú záľubu a zistila, že vďaka foteniu sa cíti omnoho lepšie. Už ju netrápil jej násilný muž. Objavila totiž samu seba a svoju vnútornú silu.

i-rescued-a-husky-and-later-he-saved-me-from-an-abusive-relationship-2__880

„Prezývku Zlatovláska a vlk nám dala moja mamka. Bola pre nás ako šitá na mieru, nakoľko mám dlhé blond vlasy a Kyro už od malička vyzeral ako malý vlk„. Vďaka novej prezývke si založila účet na instagrame a rozbehla svoj vlastný malý biznis. „Cez objektív som sa pokúšala zachytiť čo najviac rozprávkové momenty. No vo väčšine rozprávok je krásny princ v lesklej zbroji a nie pes. Myslela som, že to pre nás bude nevýhodou, no opak sa stal pravdou“.
Spolu sa naučili užívať si aj tie najmenšie momenty. „Často som Kyra pristihla pri tom ako len sedí a bezčinne pozoruje okolitý svet“. V sprievode svojho psieho priateľa si Amanda pripadala každým dňom sebaistejšia. Robila veci, na ktoré by sa nikdy pred tým neodhodlala. Napríklad jej najnovšiou záľubou je vstať o tretej ráno, vyšplhať na najbližšiu horu a pozorovať s Kyrom východ slnka.

pes

„Doteraz každý deň ďakujem za to, že mám takého psa ako je Kyro.“ Vďaka nemu začala fotiť a vnímať svet inými očami. „Všetky tie farby a krásy prírody vo mne prebudili nového človeka. Začala sa vo mne prebúdzať umelecká duša“. Amanda tvrdí, že zakaždým, keď sa zahľadí do Kyrových očí, vidí tam veci, ktoré iní nevidia. „Mám pri tom pocit, ako keby Kyro žil už cez 200 rokov.“

Určite nie je jednoduché odísť od násilného muža a začať úplne nový život. Práve preto sa Amanda chce o svoj príbeh podeliť so všetkými a dúfa, že tým niekomu pomôže. „Chcem pomôcť ostatním aby videli, že aj po tom všetkom negatívnom príde to pozitívne a život sa stane krajším. Treba len nabrať odvahu a nebáť sa„.

psik

.src, zdroj fotografií: boredpanda.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť