Jednohubky, Príbehy

Radi by ste zmenili svoj život k lepšiemu iba v priebehu mesiaca? Povieme vám ako..

Blogerka Svetlana Pokrevskaya dala odvážny sľúb všetkým, ktorí vykonajú jej plán: Iba po jednom mesiaci sa vám zmení život tak, že sami seba nespoznáte.

„Nedávno som dostala list od jedného môjho čitateľa: „Ahoj Svetlana! Chcel by som zmeniť svoj život podľa toho tvojho!“

Vau! Začala som sa teda pýtať samej seba – mám ja vôbec nejaký špecifický „životný štýl“? Hľa, zdá sa, že áno! Hneď som sa rozhodla moje myšlienky pretaviť do slov a spísať moje rady bod po bode. Nakoniec sa to ukázalo ako smiešne jednoduché. Skončila som pri rozdelení plánu do štyroch častí – týždňov. To je iba jeden mesiac nezávislej práce s cieľom zmeniť svoj život k lepšiemu!“

Plán spočíva v 4 týždňoch, pričom v každom sa nachádzajú tri úlohy, ktoré musíte začleniť do svojho života a vykonávať ich po zvyšok mesiaca. V ideálnom prípade by ste s nimi mali pokračovať aj naďalej, ale to už necháme na vás.


1Podklad k obrázku: Shan Sheehan, consciouslifestylemag.com

1

Skorý štart

6 hodín ráno je ideálny čas vyjsť z postele, kedy budete mať dostatok času na veci, ktoré ste predtým nestíhali. Zažijete pokoj a ticho keďže všetci ostatní ešte spia, čo môžete využiť na vyriešenie všemožných vecí, ktoré potrebujete. Je to ideálny čas na ranné cvičenie, ktoré vás pripraví na nadchádzajúci skvelý deň. Keď ráno nemáte chuť vstať z postele, nemusí to nutne znamenať, že ste sa nedostatočne vyspali. Môže to byť aj vašou lenivosťou a pohodlnosťou. Skúste ju prekonať a dostať svoj zadok von z postele a zacvičiť si! Uvidíte, že sa počas dňa budete cítiť omnoho lepšie.
2

Lepšia výživa

Toto od vás bude vyžadovať asi najviac úsilia. Neustále zaťažujeme svoje telo alkoholom, cigaretami, ťažkým, tučným alebo inak nezdravým jedlom. Nemusíte sa hneď stať vegetariánom alebo veganom. Stačí pokiaľ svoj jedálniček upravíte na vami vyhovujúcu podobu. Odstráňte z neho hlavne alkohol, cigarety, čipsy, sladené nápoje, polotovary a fastfood – ani jedna z týchto vecí sa nehodí do zdravého jedálnička žiadnej osoby. Upravte si tiež interval stravovania. Nejedzte nárazovo trikrát (alebo menej) do dňa vo veľkých množstvách. Snažte sa jesť menšie porcie 5-7-krát počas dňa. Uvidíte, že budete mať omnoho viacej energie.
3

Šport

Nie je to len o udržiavaní si vyšportovaného tela a dobrej kondícii. Šport vám veľmi pomáha aj po mentálnej stránke, kedy si počas cvičenia, behania, plávania alebo inej aktivity prečistíte svoju myseľ. Nemusíte však nutne chodiť do fitka. Hýbte sa kde sa dá. Tancujte pred zrkadlom, používajte schody namiesto výťahu alebo si spravte dlhšiu večernú prechádzku.


2 Podklad k obrázku: huffingtonpost.com

1

Upracte si svoj osobný priestor

Vyhoďte všetko čo nepotrebujete. Dajte význam každému rohu, stolu alebo skrini vo vašom domove. Aj tie najmenšie zbytočnosti nielenže zaberajú určité miesto, ale v podstate vás aj oberajú o nejaké to množstvo energie. Nechajte si iba veci, ktoré naozaj potrebujete. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie, špeciálne po tom, čo utriete všetok prach a povysávate.
2

Vyriešte si svoj osobný biznis – plňte si svoje povinnosti a predsavzatia

Pamätáte si na váš sľub spred niekoľkých rokov ako sa budete viacej venovať učeniu cudzieho jazyka, ako budete viacej športovať alebo že navštívite svoju vzdialenú rodinu? Koľkokrát ste už odložili svoje novoročné predsavzatie? Snažte sa plniť sľuby, ktoré ste si dali a neodkladajte ich dookola.
3

Vyriešte si svoj sociálny život

Zahoďte každý vzťah, ktorý vás neposúva ďalej alebo dokonca až ťahá nadol. Vzdajte sa rozhovorov so všetkými, ktorí majú negatívny pohľad na svet, ktorí sú arogantní a s ktorými nemáte nič spoločné. Naučte sa povedať NIE! Vašu pozornosť by mali mať hlavne vaši blízki a praví priatelia, ale hlavne vaša rodina. Snažte sa s ňou udržovať čo najlepšie vzťahy!


3 Podklad k obrázku: pixabay.com

1

Spíšte si svoje plány a pracujte na nich

Zdá sa, že zatiaľ máme zoznam vecí, ktoré by ste mali spraviť v nadchádzajúcich prvých dvoch týždňoch. Ako sa cítite, keď ste si spravili takýto zoznam? Cítite sa šťastní a plní entuziazmu? Už už si vyhŕňate rukávy aby ste sa pustili do roboty? Ak by náhodou odpoveď bola nie, budete potrebovať ešte niečo doplniť. Spomeňte si na veci, ktoré radi robíte alebo ktoré ste kedysi s láskou robievali. Netočte svoj život iba okolo roboty a povinností. Plánujte si aj svoj voľný čas a zaplňte ho aktivitami, ktoré vás robia šťastnými. Nájdite si čas pre seba a pracujte na svojich plánoch. Stanovte si termíny a dodržujte ich!
2

Spravte si zoznam svojich najnepravdepodobnejších snov

Aj keď sa vám tieto vaše sny zdajú ako naozaj nesplniteľné, nevzdávajte to! Nepočúvajte ten zlý hlas v hlave a jednoducho si ich spíšte a pracujte na nich. Možno o pár rokov sa vám váš sen z dneška o zdolaní Mount Everestu bude zdať ako smiešne jednoduchý, keďže v tej dobe na najvyššej hore sveta budete tráviť každú zimnú sezónu. Stačí iba veriť a nevzdávať sa!
3

Plánujte si veci na dennej báze

Urobte si každý večer plán na nasledujúci deň. Nezáleží či je to krátky alebo dlhý plán. Môže to byť akýkoľvek plán, ale hlavné je, ak si ho spíšete a budete sa ním riadiť!


4Podklad k obrázku: beforeitsnews.com

1

Skúste žiť odlišne

Aj na malých veciach záleží! Choďte do práce inou cestou, zájdite na kávu niekam, kde ste ešte neboli, kúpte si niečo pekné v drahom obchode, do ktoré nechodíte alebo skúste nový druh športu. Spravte niečo, čo ste doteraz nerobili!
2

Opustite svoju zónu komfortu

Samozrejme, pokiaľ sa budete držať predchádzajúcich krokov, určite ste svoju zónu komfortu už dávno prekročili. Avšak, musíte zájsť ešte ďalej! Bojíte sa niečoho? Snažte sa s tým stretávať tak často, ako len budete môcť! Nevyhýbajte sa svojmu strachu, čelte mu! Ak sa vám naskytne nejaký problém, neberte ho ako problém, ale ako výzvy. Výzvy na to sa zlepšiť, naučiť sa niečo nové a spraviť určitý osobnostný progres. Bojíte sa výšok? Skočte si s padákom z lietadla. Bojíte sa svojho šéfa? Zájdite za ním osamote s vaším vlastným projektom. Odvaha nie je nemať strach, ale strach prekonať!
3

Dajte si prestávku

Mysleli ste si, že všetko bude nejako náročné? Na záver si stačí dať iba prestávku. Nie však sedením doma v posteli a prezeraním si facebooku. Musíte vyjsť zo svojho domu, vypnúť mobil, zájsť do prírody a porozmýšľať nad samým sebou. O čom bol posledný mesiac a ako vám to všetko išlo. Čo všetko sa vo vašom živote zmenilo a aký to na vás bude mať dopad. A to najdôležitejšie, ako budete pokračovať ďalej?


„Veci, ktoré vás čakajú na konci cesty za zmenou života budú oveľa lepšie než by ste čakali. Pracovaním na týchto veciach (ktoré sú naozaj jednoduché) každý deň a ich postupným začlenením do vášho života, začnete v sebe cítiť harmóniu a všemohúcnosť. Budete vidieť svetlo na konci tunela. Áno, znie to trochu domýšľavo, ale musíte mi veriť. Je to pravda!“

Podklad k titulnému obrázku: bewusst-vegan-froh.de

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť