modre oci
Nezaradené

Na týchto 5 miest by ste naozaj nemali ísť

Cestovanie je v súčasnosti záľubou mnohých a pre niektorých možno ešte stále veľkým snom. Odľahlé a menej známe krajiny sú to pravé na objavovanie a napĺňanie svojich cestovateľských túžob. Dnes sa môžete pozrieť v podstate do každého kúta sveta. No nie všetky sú bezpečné alebo prístupné. Toto je 5 miest kam by ľudia skutočne nemali ísť.

Ilha da Queimada Grande – Hadí ostrov

snakeisland9img: perierga.gr

snakeisland1img: perierga.gr

Hadím ostrovom ho neprezývajú len tak. Táto brazílska pevnina je totiž domovom niekoľkých najjedovatejších hadov na svete. Nachádza sa tu aj Bothrops insularis, zvaný tiež zlatá zmija, ktorého uhryznutie je skutočne smrteľné a dokonca tak rýchle, že rozpúšťa ľudské mäso.

Ostrov Gruinard

desktop-1463110769img: wikipedia.org

Britská vláda využívala tento ostrov, nachádzajúci sa v blízkosti pobrežia Škótska v roku 1942 na testy antraxu. V 80. rokoch 20. storočia bolo toto miesto vyhlásené najnebezpečnejším na svete. Odvtedy už bolo vyčistené a ubehli už desiatky rokov, no aj tak sa tam málokto odváži vstúpiť.

Ostrov Surtsey

desktop-1463109908img: wikipedia.org

Surtsey je sopečný ostrov v blízkosti Islandu, ktorý vznikol výbuchom vulkánu v roku 1963. Odvtedy ho vedci skúmajú a uskutočňujú rôzne experimenty.

Ise Grand Shrine

desktop-1463110655img: wikipedia.org

Chrámový komplex je zasvätený bohyni Amaterasu a prístup majú len kňazi a členovia cisárskej rodiny. Je to svätyňa šintoizmu, ktorú od zvyšku sveta oddeľujú vysoké steny. Do roku 1945 boli mnísi v tomto chráme dokonca oddelený aj riekou od zvyšku spoločnosti.

Severný Sentinel

desktop-1463110334img: wikipedia.org

Severný Sentinel je jedným z Andamanských ostrovov v Bengálskom zálive, ktorého obyvatelia vám dajú jasno najavo, že vás tam jednoducho nechcú. Kmene tu žijú už 60 000 rokov v izolácii od ostatnej spoločnosti a sú známi tým, že zabijú každého, kto sa priblíži. V roku 2004 dokonca zostretlili helikoptéru.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť