Nezaradené

Bitie detí nie je bez následkov

Nová štúdia odhalila, aké má bitka dopady na deti.

Bitka v rámci výchovy vyvoláva množstvo debát u bežných ľudí, ale aj u odborníkov na danú tému. Ovplyvňuje „výchovná“ bitka deti? Budú vďaka nej poslušnejšie aj v budúcnosti? Nezanechá na nich žiadne následky? Na tieto otázky odpovedá štúdia, ktorú podnikla Dr. Elizabeth Gershoff. Spojila dokopy niekoľko štúdií a vyvodzovala z nich výsledky. Celkovo skúmala 160 927 detí.

Podľa doktorky mnoho ľudí vníma bitku detí len ako súčasť výchovy, nie ako fyzické násilie. No podľa nej je to však to isté. (Bitku klasifikuje ako buchnutie po zadku alebo končatinách.) ,,O bitke a fyzickom násilí často uvažujeme ako o dvoch odlišných veciach, no výskumy dokazujú, že na deti majú takmer rovnako negatívny dopad,“ povedala.

Elizabeth Gershoff zistila spojitosť medzi bitkou a 13 negatívnymi výsledkami detí zo sedemnástich. Zistila tiež, že bitka deti nenaviedla na dlhodobé dodržiavanie pravidiel. ,,Je veľká pravdepodobnosť, že z bitých detí vyrastú ľudia s mentálnymi poruchami a s antisociálnym správaním,“ povedala doktorka.

.src

img: iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť