obezita
Zdroj: unsplash.com (Fuu J)
Veda a technika, Zaujímavosti

Výsledky novej štúdie: Chcete schudnúť? Jedzte pizzu!

Sny sa stávajú skutočnosťou… alebo, ako správne chudnúť?

Nedávna štúdia zistila, že ľudia, ktorí chceli schudnúť a jedli pizzu mali lepšie výsledky ako tí, ktorí mali rovnaký cieľ, no pizzu nekonzumovali. Dôležité je však vedieť to, kedy ju jedli. Diéta je pre mnoho ľudí nočnou morou a vlastne často nie je ani účinná, skôr naopak. Viete však, ako to môže skutočne fungovať?

Počuli ste už o „cheat day“? Je to deň, kedy môžete svoju diétu podvádzať a dopriať si. Môžete si dať spomínanú pizzu, sladkosti, chipsy, zmrzlinu… všetko, na čo ste mali chuť počas predošlých šiestich dní.

Výskum z Portugalska ukazuje, že ľudia, ktorí chceli schudnúť a dali si „voľno“ raz týždenne a dopriali si pizzu alebo podobné chuťovky boli motivovanejší a lepšie dodržiavali ich plán chudnutia. Štúdia porovnávala dve skupiny ľudí na diéte s príjmom 10 500 kalórií týždenne.

Druhá skupina, ktorá si takýto deň na podvádzanie nedopriala sa váhou od prvej skupiny nelíšila. Nebol medzi nimi žiadny veľký rozdiel vo výške hmotnosti, ktorú obe skupiny stratili. No tí účastníci, ktorí si vzali deň voľna boli šťastnejší a viac motivovaní držať striktnejšiu a zdravú stravu (zvyšné dni).

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť