modre oci
Jednohubky, Zaujímavosti

Čo sa stane s tetovaním, ak priberiete či schudnete?

Či sa už rozhodnete schudnúť alebo pribrať zo zdravotných či estetických dôvodov, každý bližší krok k želanému cieľu je chvályhodným úspechom. Viete si však predstaviť, že máte na sebe nejaká tetovanie, ako bude po takejto premene tela vyzerať?

Pri tvorbe tetovania dochádza k prieniku atramentu do spodných vrstiev kožesamotný stav kože je zodpovedný za výsledný vzhľad a kvalitu tetovania. Rýchle zmeny v hmotnosti patria k faktorom, ktoré môžu mať vplyv na vzhľad tetovania. Ak je úbytok hmotnosti náhly a vo veľkom objeme, môže tetovanie vyzerať ochabnuto a nerovnomerne a naopak, ak je zvýšenie hmotnosti v krátkom čase markantné, tetovanie môže byť natiahnuté a vyblednuté, píše authoritytattoo.com.

Ako najlepšie zmeniť hmotnosť, aby bolo tetovanie čo najmenej ovplyvnené?

Koža ako náš najväčší orgán je pružná a dokáže sa časom prispôsobiť zmene hmotnosti. Tetovanie však bohužiaľ takúto funkciu nemá a preto čiary nemusia byť rovné ako predtým. Okrem toho je tiež dôležité, kde sa tetovanie nachádza a aké je veľké. Najproblematickejšie partie tela sú tie, kde sa ukladá najviac telesného tuku ako sú stehná, brucho či ruky. Ak ide o malé tetovanie, pri chudnutí sa môže scvrknúť a jeho oprava je náročná. Jednoduchšie je to pri väčších tetovaniach a nabratí hmotnosti, kedy sa jednoducho pridá ďalšia vrstva atramentu.

Zložité vzory tetovania sú najnáchylnejšie na zmeny hmotnosti a účinky priberania na nich vidno takmer okamžite.  Ramená sú veľmi populárnym miestom, kam si ľudia dávajú svoje tetovania a zmeny si môžete všimnúť, ak sa napríklad rozhodnete nabrať trochu svalov v danej oblasti.

Ďalší problém, ktorý je s priberaním spojený, sú strie, ktoré vznikajú, keď pokožka dosiahne svoje limity. Elastické vlákna kože sa roztrhnú a vzniknú vertikálne alebo horizontálne čiary, ktoré sú najskôr červené a približne po roku zblednú. Strie môžu rozbiť čiastočky atramentu, čo znamená, že by sa mohli časti tetovania stratiť. Strie sa pretetovať dajú, no netreba zabúdať, že sa jedná o poškodenú kožu a proces tetovaniu môže byť preto bolestivejší. Navyše táto poškodená pokožka nezachytáva pigment tak dobre ako zdravá pokožka.

Aké ďalšie triky pomôžu tetovanie zachovať?

Správnou cestou by mala byť prirodzená a pomalá zmena hmotnosti, aby mala aj koža dostatok času na ňu reagovať. V opačnom prípade pokožka nestíha a nemá čas sa prirodzene sťahovať, čo môže mať za následok ovisnutú a vráskavú kožu či spomínané strie.

Voda je výborným pomocníkom v boji proti nepeknému tetovaniu. Prijímaním dostatočného množstva vody a udržanie dostatočnej hydratácie nielenže si pomôžete k chudnutiu, ale tiež pomôžete tetovaniu zostať živé. Kvalita pokožky sa zlepší a tým menej zmien bude na tetovaní vidieť.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť