modre oci
Nezaradené

Nová štúdia: Cukor ukrytý vo fastfoode je návykovejší ako kokaín. Viete, ktoré je najmenej návykové jedlo?

Závislosť od fastfoodu sa podľa najnovšej štúdie podobá na drogovú závislosť viac, ako si výskumníci doteraz mysleli. Môže za to cukor obsiahnutý v týchto jedlách, ktorý je až 8-krát návykovejší ako kokaín.

Pizza je číslo 1
Lekárka Nicole Avena tvrdí, že práve pizza je najnávykovejším druhom rýchleho občerstvenia vďaka skrytému cukru. Napríklad paradajková omáčka z pizze môže obsahovať viac cukru ako niekoľko sušienok Oreo. Ďalšími extrémne návykovými potravinami sú lupienky, sušienky a zmrzlina. Vo všeobecnosti sú to potraviny s vysokým glykemickým indexom. Naproti tomu, medzi najmenej návykové patria uhorky, nasledované mrkvou a fazuľou.
534559_630x354
img: via abc13.com

Zbaviť sa návyku trvá 6 týždňov
Nicole Avena zistila, že správanie
a postoje v súvislosti s niektorými potravinami odrážajú vzory závislosti. Keď človek konzumuje jedlá z pšeničnej múky a vysokým obsahom cukru spôsobuje to ukladanie brušného tuku. Následne opäť vyhladne a hľadá viac sladkostí a fastfoodu.
Zbaviť sa cukrového návyku trvá až 6 týždňov a tento proces je sprevádzaný silnou túžbou po týchto jedlách. Táto túžba sa dá prirovnať k abstinenčným príznakom ako u drogovo závislých. Ale z dlhodobého hľadiska sa táto snaha určite vyplatí.

img: via thrivewire.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť