Nezaradené

Najohavnejšie povolanie na svete. Tento HIV pozitívny muž má sex so školáčkami, ktorých rodičia mu za to platia

V odľahlých oblastiach Malawi existuje tradičný rituál, ktorý podstupujú dievčatá v puberte. Rodičia dievčat si zaplatia sexuálneho „pracovníka“, ktorého každý pozná pod pomenovaním hyena, aby s nimi mal sex. Osadníci to robia preto, lebo veria, že tento rituál je očistný. BBC nedávno vyspovedala jedného z týchto pracovníkov, ktorý mal sex so stovkami mladých dievčat a netají, že je HIV pozitívny.

Niektoré dievčatá mali len 12 rokov
Štyridsiatnik Eric Aniva je sexuálnym pracovníkom v distrikte Nsanje v južnom Malawi. Netajil nadšenie, keď sa o neho zaujímala BBC. Väčšina dievčat, s ktorými som spal boli školáčky, začal rozhovor. Niektoré majú len 12-13 rokov, ale preferujem staršie. Všetky z týchto dievčat boli poctené mať práve mňa ako „hyenu“. Dodal, že vlastne sú nato hrdé a všetkým rozprávajú, že tento muž vie ako ženu uspokojiť. Že je to prvý muž.
ad_213631532
img: via distractify.com

Kondóm sa nesmie používať
Ale dievčatá z blízkej dediny novinárom porozprávali úplne odlišný príbeh. „Nič som proti tomu nemohla robiť. Musela som to urobiť pre dobro mojich rodičov. Ak by som odmietla, mojich rodičov by mohli postihnúť choroby alebo aj smrť. Bála som sa,“ vysvetlila dievčina dôvody svojho konania.

Miestni ľudia považujú „očistu“ za nevyhnutnú, aby sa vyhli chorobám v rodine či celej komunite. Sex s hyenou nemôže byť chránený kondómom, lebo veria, že morálne hodnoty hyeny ochránia ich dcéru pred nákazou.

Úrady chcú rituál ukončiť
Samozrejme, opak je pravdou a Malawi je na popredných priečkach v počte HIV nakazených na svete (viac ako 1 milión ľudí). Úrady vedia, že tento rituál musia zmeniť. Nebudeme odsudzovať týchto ľudí. Namiesto toho im poskytneme informácie potrebné nato, aby svoj rituál zmenili, znie stanovisko.

Jeho dcéra rituál nepodstúpi
Eric „hyena“ má dve manželky. Jedna z nich nechce, aby ich dcéra podstúpila tento rituál. Nechcem, aby sa to udialo. Prajem si, aby táto tradícia skončila. Sme nútené spať s hyenami, nie je to naše rozhodnutie. Je to veľmi smutné, povedala.

Novinár sa jej spýtal, či cítila odpor, keď to musela podstúpiť.
Stále cítim odpor, až dodnes.

Eric na odpoveď manželky hneď zareagoval.
Moja dcéra to nepodstúpi, nedovolím to. Bojujem zato, aby tento rituál skončil.

Reportér sa prekvapene spýtal: Takže vy bojujete proti rituálu a pritom ho stále osobne vykonávate?

Nie, končím. Ako som povedal, je koniec, odpovedal Eric.

Naozaj?

Isto. Naozaj. Končím!

img: via distractify.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť