modre oci
urania.sk
Nezaradené

Ďalší vesmírny úkaz v okolí Zeme: Vo februári sa k našej planéte priblíži zatiaľ neznáme teleso

Vedci z NASA nevedia, o čo ide…

Vesmír je krásny, vzdialený a záhadný. Jedno z tých záhadných telies sa onedlho priblíži k Zemi. A čo to bude? Vedci zatiaľ nevedia či je to asteroid alebo kométa. Zatiaľ je však známe, že toto mysteriózne teleso je široké asi jeden kilometer.

Vesmírne ďalekohľady si pripravte na 25. februára, predpokladá sa, že vtedy bude teleso najbližšie k obežnej dráhe Zeme. Presne 51 miliónov kilometrov.

Tento neznámy objekt spôsobil v hlavách vedcov zmätok, lebo nezapadá do bežných charakteristík. Platí, že asteroidy sú skalnaté alebo kovové, kométy sú zase tvorené ľadom. Približujúci sa objekt je však tmavý a nič sa od neho neodráža. Tým sa podobá kométe, no líši sa od nej tým, že nemá prachový ani plynný chvost ako spomínaná kométa.

Foto: theskylive

Vedci však napriek nevedomosti o objekte nehovoria o žiadnej hrozbe pre našu planétu. Jednoducho, len stále nepoznáme každé teleso a jav, a stále sa máme čo učiť. Dokonca ani vedci z NASA všetko nevedia.

Avšak, aj keď neurčili presný pôvod telesa, ktorý poletí okolo Zeme vo februári, uviedli, že aj práve teraz je na oblohe jeden jav, ktorý možno pozorovať. A to kométa (C/2016 U1), ktorá je viditeľná zo severnej pologule na juhovýchodnej oblohe pred východom slnka.

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť