horor film
Jednohubky, Zaujímavosti

8 detektívnych filmov, ktoré vás spravia múdrejšími

Ak ste typ človeka, ktorý neustále rád premýšľa o tajomstvách ľudskej prirodzenosti, dokonca aj keď oddychuje, sledovanie detektívnych filmov je pre vás perfektne strávený čas.

Vybrali sme pre vás 8 z najlepších detektívok všetkých čias. Každá z nich vás zabaví na hodiny, a taktiež vám precvičí váš intelekt.
Ak vás náhodou nejaký film zaujme, po kliknutí na názov sa vám zobrazí databáza ČSFD.

1

Angel Heart, 1987

Detektívny film s mierne mystickou tématikou, ktorý vás chytí hneď od začiatku a udrží vás v napätí až do konca. Zmes tónov, melódií saxofónu a iných charakteristických znakov noir žánru (WIKI) tvoria perfektný sprievod k deju filmu. Detektív sa stretáva s početnými hádankami, ktoré musí vyriešiť aby dokončil svoj prípad.


2

Memento, 2000

Leonardo Shelby je na love vraha svojej manželky. Veci sa skomplikujú keď po údere do hlavy začne mať problémy s krátkodobou pamäťou. Pamätá si všetko, čo sa stalo pred vraždou, ale po nej mu spomienky v hlave ostanú iba 15 minút. Shelby sa snaží vytvoriť rôzne triky, aby si pripomenul, čo sa to vlastne deje a popritom pokračuje vo svojom pátraní.


3

Zodiac, 2007

Dvaja detektívi pátrajú po sériovom vrahovi, ktorý strašil San Francisco posledných 25 rokov. Vrah vystupujúci pod prezývkou „Zodiac“ nielenže miluje zabíjanie ľudí, ale tiež rád s vyšetrovateľmi hrá hru na mačku a myš.


4

Seriál Temný prípad (True Detective), 2014-2015

Štýlovo zachytený detektívny seriál, ktorý má dve série, z čoho každá má rôzny príbeh a rôzne postavy. Prvá sa zameriava na dve vyšetrovania neobvyklej vraždy v odľahlej časti Louisianie. Kúsok po kúsku, vyšetrovatelia skladajú obraz, ktorý pomaly, ale iste vedie k záveru, čo sa presne stalo.


5

Mystery Road, 2013

Snímok plný atmosféry, ktorý prebieha voľným a ťažkopádnym tempom, bol natočený v Austrálii. Film obsahuje udalosti, ktoré odhaľujú fascinujúcu krajinu ďalekého kontinentu. V tomto skvele napísanom príbehu, policajt vyšetruje vraždu domorodého dievčaťa. Naráža však na neochotu od kolegov pomôcť mu, ľahostajnosť miestneho obyvateľstva a niektoré nepríjemné objavy.


6

Lovci myšlienok (Mindhunters), 2004

Sedem budúcich agentov FBI plní na vzdialenom ostrove náročný test. Musia byť schopný dať dohromady psychologický profil zločinca na základe najbezvýznamnejších a obmedzených dôkazoch. Ale čoskoro, a neočakávane, sa test stáva smrtiacou hrou, ktorá vedie k smrti jedného z agentov. Tento brilantný a myseľ-ohýbajúci film nedá divákovi žiadnu šancu sa nadýchnuť.


7

L. A. – Utajené skutočnosti ( L. A. Confidential), 1997

Vďaka skvele zasadenému príbehu do éry 50. rokov v Los Angeles a účinkovaniu nádhernej Kim Basinger a očarujúceho Rusella Crowe, film „L. A. – Utajené skutočnosti“ je brilantná snímka plná atmosféry. Dvaja neohrození policajti, vyšetrujúci sériu vrážd, odhalia kriminálne tajomstvo legendárneho amerického mesta.


8

Muži, ktorí nenávidia ženy (Män som hatar kvinnor), 2009

Švédsky film jedná predovšetkým o obyčajných ľuďoch, ktorí občas skončia žijúc bok po boku s darebákmi. Hoci je vo filme zasadených niekoľko dejových línií, sú fantasticky pospájané do celku, pričom každá z nich tvorí kľúčovú súčasť celej snímky.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť