modre oci
Nezaradené

Dobrodružstvo ako vyjadrenie úcty k minulosti

Pred storočím, na začiatkoch druhej svetovej vojny, vypukli v tieni Monte Piana v talianskych Dolomitoch divoké bitky. Na počesť 18 000 mladých vojakov, ktorí stratili životy na tomto mieste sa uskutočnila každoročná udalosť Highline Meeting Monte Piana, ktorá spája mladých ľudí z celého sveta prostredníctvom spoločnej vášne pre dobrodružstvo a šport zvaný highlining.

SebastianWahlhuetter2

Od roku 2012, kedy bolo zorganizované prvé stretnutie spoluzakladateľmi Alessandro d´Emilia a Arin Holzer, každý rok tiahnu k Dolomitom nadšenci a vyhľadávači vzrušenia, pretože sa im naskytuje príležitosť visieť v hojdacej sieti niekoľko metrov nad zemou, leňošiť medzi vrcholkami hôr a stretnúť sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Tentoraz však bola udalosť jedinečnejšia ako obvykle a to kvôli 100. výročiu konfliktov odohraných blízko Monte Piana. Aby sme si pripomenuli padlé obete na bojovom poli, Ticket to the Moon (výrobca kempingových závesných sietí, http://ticketothemoon.com/ ) skoordinovala špeciálne „Rainbow Warriors“ zhromaždenie (v preklade Dúhoví bojovníci) ako symbol mieru a vyjadrenie pocty k minulosti. 26 atlétov si prišlo spoločne zaspievať, zasmiať sa a vylihovať v 17 farebných sieťach zavesených vysoko ku oblohe.

SebastianWahlhuetter3

Ešte pred sto rokmi ničili toto územie bomby a granáty. Bola prítomná bolesť a utrpenie. „ Našou predstavou bolo, aby sme si pripomenuli Monte Piana v mieri a priateľstve s ostatnými, pričom by bolo stretnutie sprevádzané dobrosrdečnosťou počas dňa a magickým tichom ukolísavajúcim k spánku počas noci,“ vysvetľuje d´Emilia a Holzer.

Rovnako ako minulý rok, aj tentoraz sa zúčastnil fotograf Sebastian Wahlhütter, aby zdokumentoval Highline Meeting, ktorý sa uskutočnil 10. – 15. septembra. „Spomínam si, ako som si šiel prvýkrát sadnúť na povraz vysoko nad zemou, a bol to naozaj silný zážitok. Keď sa dostanete do hojdacej siete, je to perfektné, a máte pocit slobody; napriek tomu že je človek nechránený, relaxovať nie je žiaden problém,“ tvrdí Wahlhütter. Je vďačný, že mohol byť súčasťou tak jedinečnej udalosti. Okrem dobrodružného leňošenia niekoľko metrov nad zemou však ide o pripomenutie času, kedy sa na mieste zabíjalo. Namiesto vzájomných bojov sa dnes účastníci z celého sveta snažia medzi sebou „budovať mosty“ a v mieri spomínať na časy minulé.

RAINBOW WARRIORS – Sunshine in Monte Piana from Highline Meeting on Vimeo.

SebastianWahlhuetter5

SebastianWahlhuetter6

SebastianWahlhuetter7

SebastianWahlhuetter8

SebastianWahlhuetter9

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť