Nezaradené

Európsky parlament pre mladých na Slovensku zasadne v Častej

18. – 20.3.2016 sa uskutoční zasadnutie Európskeho parlamentu pre mladých na Slovensku.

Na stretnutí v Častej – Papierničke sa bude diskutovať na tému „Building a sustainable future“ a okrem iného sa budú aj vyberať delegáti na medzinárodné zasadnutia v mestách Laax (Švajčiarsko), Rennes (Francúzsko), Trondheim (Nórsko), Menden (Nemecko), atď.

Pre každého mladého človeka (15-26 rokov) je to vynikajúca príležitosť, ako si vymeniť názory a skúsenosti s ľuďmi z iných národností, spoznať históriu, zvyky a vnútro-politickú situáciu danej krajiny. Okrem toho pomáhajú tieto zasadnutia rozvíjať samostatné myslenie, osvojovať princípy demokracie a zlepšovať vyjadrovanie v angličtine.

382840_2576652821184_1400259510_3000910_1618863323_n

img: eyp.sk

Ak chceš zažiť toto zasadnutie na vlastnej koži, nemal by si váhať ani sekundu.

Čo je Európsky parlament pre mladých?

Európsky parlament pre mladých (European Youth Parliament – EYP), je medzinárodná organizácia pôsobiaca v rámci celej Európy. EYP podporuje nezávislé myslenie a spoločensko-politickú iniciatívu mladých ľudí a uľahčuje učenie zásadných sociálnych a profesionálnych zručností. Od jeho vzniku sa mnoho desiatok tisíc mladých ľudí zúčastnilo na národných, regionálnych a medzinárodných stretnutiach. Tvorilo priateľstvá a vytváralo medzinárodné kontakty v rámci, ale aj mimo hraníc Európskej únie. EYP tak urobilo zásadný príspevok k zjednoteniu Európy. Dnes je EYP jednou z najväčších európskych platforiem pre politickú diskusiu, medzi kultúrne stretnutia, politické a vzdelávacie aktivity a výmeny názorov medzi mladými ľuďmi v Európe.

titulná foto: eyp.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť