Nezaradené

Gruzínsko vymiera a potrebuje deti, vláda chce párovať nezadaných

Slobodný alebo vdovec? Nezadaná či rozvedená? Zaregistrovať! Gruzínsko sa bojí demografickej katastrofy a chce ľudí skúsiť párovať s pomocou banky osamotených.

Všetci osamotení Gruzínci v produktívnom veku sa čoskoro stanú centrom pozornosti úradov. Už za dva týždne má začať svoju činnosť vládna agentúra demografického rozvoja, ktorá bude mať za úlohu vytvoriť väčšie šance na to, aby sa z opustených a osamotených ľudí stali páry. A spoločne plodili nových malých „gruzínčantá“.

Nápad, ktorý vzbudil veľkú pozornosť na sociálnych sieťach, patrí mimovládnej organizácii Fond demografického rozvoja. Tá už na svojich stránkach novinu zverejnila.

„V rámci celej krajiny dôjde k registrácii neženatých a slobodných osôb, bude vytvorená jednotná báza údajov o nich, a my potom pomôžeme ľuďom vytvoriť rodinu,“ Takto znie vyhlásenie.

Časť účastníkov internetovej diskusie si však stále myslí, že ide o vtip. V skutočnosti je iniciatíva mienená celkom vážne a je opretá aj o rad serióznych štatistických údajov.

Podľa informácií ministerstva Gruzínska v roku 2015 prudko poklesol počet svadieb v krajine – celkom vlani uzavrelo manželstvo 29 277 párov, čo je o celých 7,1 percenta menej v porovnaní s rokom predošlým.

Príliš dokonalá integrácia

Podľa gruzínskeho demografa Avtadily Sulaberidzeho sa mladí Gruzínci svadbe čoraz častejšie vyhýbajú, pretože sa obávajú zodpovednosti za rodinu, odkladajú deti na neskôr kvôli štúdiu či kariére. Sociológovia poukazujú na to, že to svedčí o úspešnej integrácii Gruzínska do európskeho spoločenstva. Gruzínska mládež si osvojila rovnaké modely správania ako európska.

Lenže súčasní gruzínski muži napríklad najčastejšie ako dôvod, prečo nechcú založiť rodinu, uvádzajú jej finančnú náročnosť. Pritom často ide o muža s nadpriemernými príjmami, vlastným bytom a dobrým pracovným postavením. Práve vyšší životný štandard vedie mladých Gruzíncov rovnako ako Európanov k určitému sebectvu a nechuti sa o svoj ​​blahobyt podeliť so svojím potomstvom. Ani mladé gruzínskej ženy ale netúžia po dieťati a dávajú prednosť predovšetkým kariére a vzdelaniu.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť