Nezaradené

Hermionu si v novej divadelnej hre zahrá herečka čiernej pleti, fanúšici sú proti

Hoci v knihách o Harrym Potterovi nikdy autorka neopísala Hermionu ako dievča bielej pleti. Jej fanúšikov to však nezastavilo v kritike obsadenia do novej divadelnej hry. Problém sa znovu objavil hneď potom ako boli zverejnené promo fotografie postáv z novej hry. Hermionu si v nej má zahrať herečka Noma Dumezweni. Problém s ňou majú mnohí fanúšikovia, pretože si myslia, že autori hry nemali meniť rasu jednej z hlavných postáv.

Cj2AIk6XAAEtMuq

Hermiona Granger v novej divadelnej hre Harry Potter Cursed Child.

img: via aplus.com

J.K.Rowling sa v nedávnom rozhovore pre The Observer opätovne vyjadrila, že nechápe rozhorčenie fanúšikov a podľa jej slov „Noma bola vybratá preto, že bola najlepšia herečka pre túto rolu.“ Vyzvala aj fanúšikov aby prestali byť rasisti.

Nie je to prvý krát čo sa autorka zastala výberu a obsadenia Nomy v hre. Už v decembri keď vyšli prvé správy o obsadených hercoch sa Rowlingová vyjadrila, že Hermionina farba pleti nebola nikdy explicitne uvedená a teší sa z obsadenia svojich postáv.

Napriek hádkam o zlom výbere postáv sa podľa časopisu The Observer predalo 175 000 lístkov v priebehu 24 hodín. Takže s výberom Nomy Dumezweni je zdá sa spokojných veľmi veľa ľudí.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť