modre oci
Nezaradené, Príbehy

Hrôza v českom hoteli: Dve ženy prežili noc strachu

Príbeh ako vystrihnutý z hororového filmu sa odohral v 80-tych rokoch dvom českým ženám. Na výlete zažili chvíle plné strachu. Ako neskôr vysvitlo, všetko malo pravdepodobne súvis s desivou smrťou troch mladých študentov.

Ľudmila Kubíčková z Prahy popísala svoj paranormálny príbeh známemu českému záhadológovi Arnoštovi Vašíčkovi. Ten jej zážitok vydal v svojej knihe Setkání s tajemnem.

fotocelkovy-pohed1
img:ceskosaske-svycarsko.cz

„V roku 1987 som sa spolu so svojou dobrou známou zúčastnila zájazdu do vtedajšej NDR. Cestovali sme autobusom a prvú noc cesty sme sa ubytovali v hoteli Mezní louka v Hřensku. Netušila som, že v tomto príjemnom hoteli zažijem najdesivejšiu noc svojho života,“

začína svoje rozprávanie Ľudmila.

„Navečerali sme sa a potom sa odobrali na našu izbu. Moje dve spolubývajúce rýchlo zaspali. Zasvietila som si lampičku na nočnom stolíku, zamkla som a zhasla stropné svetlo. V momente, keď som chcela zhasnúť aj malú lampu, zaujal ma pohyb pri dverách. Jasne som uvidela desivého muža. Bol celý šedozelený a namiesto hlavy mal lebku. Asi to bolo únavou, no nepripadalo mi to nejako zvláštne. Keď som si ľahla a uvedomila, čo som videla, pomyslela som si, že je to len nejaká vízia z vojny, že sa tu vtedy stalo niečo tragické a ten pán bol toho obrazom. Zaspala som v momente, aj napriek hroznej vidine.“

Lenže Ľudmilina kamarátka bola ráno ako vymenená. Tŕpla hrôzou a ledva Ľudmile opísala, čo sa jej stalo:

„Povedala mi, že sa jej celú noc snívalo, že pri stole sedí mladý muž so svetlovlasou dievčinou a potom videla iba telo toho muža, ako leží na zemi, zatiaľ čo jeho odrezaná hlava je uložená vedľa v krabici od margarínu. Keď som jej tiež povedala, čo za hrôzu som pred spaním videla, nedalo nám to a išli sme sa spýtať na večeru, či sa v hoteli nestala nejaká tragédia. Mladý recepčný však poprel, že by v hoteli došlo k nejakej vražde alebo násilnému činu.“

Zločin sa v lokalite Mezní louka na Hřesnku ale skutočne odohral. V dobe pobytu dvoch žien v neďalekom hoteli, však o tom ešte nikto nemohol vedieť. Až o pár týždňov neskôr sa našli v blízkosti hotela kostrové pozostatky troch mladých študentov. Vyšetrovanie ukázalo, že hlavy dvoch obetí boli brutálne oddelené od tela. Išlo o Lenku Vitovú (22), Ing. Pavla Plšeka (23) a Petra Havla (26).

Fotografia Lenky Vitovej, mŕtvej študentky z Mezní louky:

32425

img: ceskatelevize.cz

Neuveriteľnou náhodou sa o prípade dozvedela aj Ľudmila Kubíčková. Správa o hroznom náleze troch mladých ľudí a ich fotografie boli zverejnené v miestnych novinách, ktoré vychádzali iba na Děčínsku. Pani Kubíčková žije v Prahe. Raz keď sa vybrala nakupovať do potravín, dostala zeleninu zabalenú práve do jediného listu týchto novín, na ktorom bol vytlačený spomínaný článok. Ľudmilina priateľka na jednej z fotografií spoznala toho mladého muža, ktorý sa jej zjavil v sne onej zvláštnej noci v hoteli Mezní louka. Bol to Peter Havel. Podoba dievčaťa zo sna ale vôbec nezodpovedala opisu zavraždenej. Obe ženy sa domnievajú, že neznáme dievča, ktoré sa jednej z nich zjavilo, súvisí s týmto hrôzostrašným kriminálnym činom, hoci boli nájdené len tri mŕtvoly.

Prípad smrti troch mladých študentov zostáva neobjasnený. Oficiálna verzia hovorí o zásahu bleskom. Cudzie zavinenie, aj napriek závažným pochybnostiam, nebolo preukázané. Dokument o záhadnom prípade priniesla aj Česká televize v cykle Přísně tajné vraždy.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť