modre oci
Nezaradené

Vynálezcovia, ktorí boli zabití ich vlastnými vynálezmi

Každý, kto sa pokúša, alebo sa v minulosti pokúšal vytvoriť niečo nové, si počas výroby musel preisť istými prekážkami. Dôležité však je – hlavne sa nevzdávať. No kam sme až ochotní zájsť? Tu je zopár známych vynálezcov, ktorí sa nevzdávali a vydržali naozaj až „do konca“.

J.G. Parry Thomas

V roku 1926 zostrojil Thomas auto, ktoré bolo v tých časoch jedno z najrýchlejších. Jedného dňa však prekonalo jeho rýchlostný rekord iné – novšie auto. Thomas to znášal veľmi ťažko a tak sa daný rekord pokúšal prekonať. Bohužiaľ však zahynul počas pokúšania sa o čo najvyššiu rýchlosť a to tak, že jeho auto havarovalo v rýchlosti približne 100km/h.

2

img: diply.com

 

Thomas Midgely Jr.

Tento vynálezca bol slávny hlavne pre vynájdenie benzínu a freónu, no po tom, ako prekonal mozgovú príhodu vynašiel stroj, ktorý ho mal dostať von z postele. Zomrel vo veku 55 rokov a to po tom, ako sa obesil na svojom vlastnom vynáleze.

3

img: diply.com

 

Horace Lawson Hunley

Hunley vynašiel počas občianskej vojny ponorku, ktorá sa dokázala ponoriť (na tie časy) viac, než hlboko. Zomrel počas jej testovania aj spolu s 12-timi námorníkmi.

4

img: diply.com

 

William Bullock

William vynašiel šikovný stroj pre urýchlenie tlače. Jedného dňa sa mu v ňom však zasekla noha a o pár dní sa mu rana zapálila natoľko, že dostal gangrénu a zomrel.

5

img: diply.com

 

Franz Reichelt

Franz vymyslel „lietajúci plášť“. Pokúšal sa ostatným dokázať, že funguje a tak sa rozhodol zoskočiť až z Eiffelovej veže. Plášť sa mu však zamotal a Franz bol „na mieste“ mŕtvy.

6

img: diply.com

 

Alexander Bogdanov

Bogdanov zaviedol prvý inštitút pre transfúziu krvi, no bohužiaľ zomrel po tom, ako jeho telo počas testovania zle prijalo darcovskú krv.

7

img: diply.com

 

Otto Lilienthal

Otto vymyslel na vtedajšiu dobu naozaj prepracovaný letecký systém. No jeho „krídla“ nemali dostatočne prepracovaný kontrolný systém a preto ho premohol silný vietor, ktorý spôsobil jeho pád.

8

img: diply.com

 

Valerian Abakovsky

Valerian vynašiel špeciálny Aerowagón, ktorým dokonca vycestoval do Moskvy. Táto cesta sa mu však stala osudnou a spolu s jeho posádkou sa po vykoľajení všetci zabili.

9
img:diply.com

 

Karel Soucek

Karel vynašiel sud, ktorý bol odolný proti nárazom. Úspešne v ňom dokonca absolvoval cestu cez Niagarské vodopády, no druhý krát sa mu ju absolvovať nepodarilo.

10
img:diply.com

Aj keď sláva tíchto hrdinov netrvala dlho, musíš uznať, že si išli za svojím cieľom, nech sa deje čokoľvek. A z toho by sme si mali brať príklad. Samozrejme, nemáš teraz skákať z eiffelovej veže, no úplne postačí, keď budeš mať na svoje ciele aspoň rovnaké odhodlanie.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť