modre oci
Nezaradené

Prvá elektrická motorka od Harley-Davidson + Video

Elektrický pohon začína byť v móde. Do výroby nespaľujúcich motorov sa pustil aj legendárny Harley-Davidson. Vyrobili prvý prototyp ktorý ešte nieje určený k predaju. Motorka bude zatiaľ v Spojených štátoch amerických obiehať predajne tejto značky a vybraný jazdci si budú môcť tento nový stroj vyskúšať. LiveWire zatiaľ nie je určený do voľného predaja.

BCC oslovila vo Veľkej Británii klub Harley-Davidson, kde nový projekt poňali s dávkou humoru. Vraj vyzerá dobre, ale budú v nej potrebovať skutočný motor.

Trh s elektrickými motorkami a skútrami sa v súčasnosti vyvíja podľa BBC veľmi rýchlo, len v Číne sa za posledný rok predalo 25 miliónov takýchto elektro-motocyklov.

Novinka od Harley-Davidson môže navyše začať oslovovať úplne nových potenciálnych zákazníkov. Odozva na sociálnych sieťach je značne pozitívna.

Motorka je moderná, miesto klasických budíkov má displej, LED svetlá či unikátny dizajn. Elektromotor má podľa Harley-Davidson úžasné zrýchlenie a maximálna rýchlosť je nastavená na 150 kilometrov za hodinu. To najzaujímavejšie, dojazd, je limitovaný na 210 kilometrov. Motorku treba následne dobíjať 30 minút alebo hodinu, podľa druhu nabíjačky.

„Nemáme radi kompromisy a preto nás najviac zaujímajú názory našich zákazníkov,“ hovorí Richer. „Keďže sa elektro vozidlá a ich technológie vyvíjajú neuveriteľnou rýchlosťou, chceme predovšetkým vypočuť našich jazdcov.“ Zdroj (HN)

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť