Nezaradené

Je toto tajomná planéta X? Objavili deviateho člena našej slnečnej sústavy!

Astronómovia tvrdia, že táto planéta veľkosti Neptúnu sa nachádza za Plutom.

Slnečná sústava má pravdepodobne deväť planét (chudák Pluto). Dvaja vedci dnes ukázali dôkaz, že planéta za Plutom vo veľkosti Neptúnu obíde slnko raz za 15000 rokov.

Zdá sa tak, že svet konečne uspel v nekonečnom hľadaní „Planéty X“. Existovalo viacero náznakov a astronómovia sa predbiehali, kto konečne definitívne planétu objaví, no až teraz prišli s dôkazom dvaja rešpektovaní vedci – Konstantin Batygin a Mike Brown, ktorí zničili skepticizmus detailnou analýzou a mesiacmi počítačových simulácií. „Ak niekomu poviete, ‚Mám dôkaz, že planéta X existuje‘, skoro každý astronóm povie niečo ako, ‚Zase toto? Týmto chalanom úplne hrabe.‘ A ja by som to povedal tiež,“ hovorí Brown. „Prečo je to teraz inak? Je to inak, pretože teraz máme pravdu.“

Researchers_PlanetX final

No ako to už pri astronómoch býva, nikto ti neuverí, pokiaľ to neuvidí na teleskope. Môžeš mať sakra dobrú hypotézu, no stále je to len hypotéza. Tím mal k dispozícií obrovský teleskop na Havaji a dúfa, že že ostatní astronómovia budú mať tiež rovnakú príležitosť.

Objavenie deviatej planéty je dosť irónia. Je to práve Mike Brown, kto je známy ako „zabijak planét“. Bol to práve on, kto po objave ľadovej planéty Eris podnietil astronómov, aby rekvalifikovali Pluto ako trpasličiu planétu. Koniec koncov, za všetko hovorí názov jeho publikácie: How I Killed Pluto (Ako som zabil Pluto).

Neptune

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť