Nezaradené

Keď sa alternatíva stáva nebezpečnou…Zem a Vek spochybňuje následky globálneho otepľovania a aj Lea

Dlho som váhal, či tento príspevok posunúť medzi ľudí, alebo si len zahryznúť do jazyka a prejsť to tichým nesúhlasom. Nakoniec som sa rozhodol, že šíriť osvetu v tomto pomýlenom svete nemôže byť na škodu a preto je tu článok z trochu iného súdka, na aký ste zvyknutí. Článok zameraný na škodlivosť tzv. alternatívnych médií.

Sloboda slova resp. prejavu nám zaručuje možnosť vyjadriť sa v podstate na akúkoľvek tému a to takmer akýmkoľvek názorom, beztrestne. Dnes je niekto, kto prezentuje do neba volajúce bludy, nespočetnekrát vyvrátené mýty a hoaxy ako pravdu, označovaný za alternatívu. Veď predsa sa jedná o zamlčanú pravdu. Pravdu niekde uprostred alebo odlišný názor, ktorý nejde s prúdom. Nie je predsa ovca.

Tento pocit kvázi nadradenosti a neohrozenosti veľmi radi využívajú tieto tzv. alternatívne médiá, ktoré nám predostierajú tú svoju pravdu, ktorá bohužiaľ skutočne nemá veľa spoločné s pravdou. Kým si tieto alternatívne plátky písali zjavné výmysly o chemtrails, o ovládaní celého sveta prastarými židovskými organizáciami alebo o nebezpečnosti očkovania, prešiel som to mávnutím ruky. Až na posledné zmieňované sa jedná o neškodné žvásty, ktoré v podstate nikomu neubližujú. Cieľovú skupinu týchto alternatívnych „búračov mýtov“ tvorila aj tak, povedzme si na rovinu, tá jednoduchšia časť obyvateľstva, bez potrebného vzdelania, často s ukončenou Vysokou školou života. Títo jedinci žijú v domnení, že oni vo svojej jednoduchosti odhalili tie najväčšie a najzávažnejšie spiknutia na celosvetových úrovniach, doteraz dokonale utajené pred okolitým svetom.

bullshit

Všetky tieto aktivity boli doposiaľ len nejakým zúfalým výkrikom do tmy v ich zúfalých životoch, nad ktorými sa ľudia buď pousmiali alebo rozčúlili. To, že diskusia s logickými argumentami, je v týchto prípadoch absolútne zbytočná, o tom sa už presvedčil snáď každý.
Život ide ďalej, čo sa ja budem rozčuľovať nad niečím, čo aj tak nezmením„, poviete si. Až do času, kedy sa v tejto žurnalistickej žumpe neobjavil článok spochybňujúci najnovší film oscarového Leonarda DiCapria, Before the flood (Je s nami koniec?), globálne otepľovanie a jeho enormné vplyvy na život človeka a klímu. Skutočnosť, že sa pod týmto článkom objavila horda na slovo vzatých odborníkov je jedna vec, na ktorú sme si už zvykli, ale fakt, že pod tento nevedecký text sa podpísala osoba, ktorá údajne podľa vlastného profilu získala doktorát z jadrovej fyziky na SAV, to je už trochu cez čiaru.

thumb

Autor vo svojom článku odkazuje na jasnú propagandistickú snímku z opačného spektra (Veľký podvod s globálnym otepľovaním), ktorá extrémne zľahčuje túto problematiku a sama si vo svojich tvrdeniach často odporuje a ktorú svetové vedecké špičky výrazne spochybnili snáď vo všetkých ohľadoch. Toto už nie je neškodné tliachanie zatrpknutých rádoby odborníkov, toto je niečo, čo môže svet skutočne ohroziť. Lebo ako sa hovorí, „na to, aby zlo zvíťazilo stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič„.

Inteligentní, vzdelaní jedinci, ktorí nezdieľajú na svojich profiloch očividné a dávno vyvrátené hoaxy, neodoberajúci alternatívne spravodajstvo s logickým a kritickým myslením, my sme to dobro. A je na nás, aby sme s tým niečo urobili. Preto je tento článok apelom, prosím, nesledujte, neodoberajte, nekupujte a absolútne bojkotujte toto dno žurnalistiky, túto pomýlenú redakciu, ktorá má medzi svojimi autormi odborníkov na globálnu krízu, históriu a všetko ostatné v jednom z radov študentov kulturológie, ktorí by v normálnej spoločnosti mohli ísť maximálne tak vyprážať hranolky do nemenovanej siete rýchleho občerstvenia. A upozornite aj svojich priateľov, kolegov a všetkých vo svojom okolí. Totiž každý priemerne vzdelaný jedinec nedokáže spochybniť fakty, že ozónová vrstva sa stenčuje, že ľadovce na póloch pomaly miznú, že hladiny morí stúpajú a že sa celkovo dosť nepriaznivo mení klíma celej planéty. A je absolútne naivné si myslieť, že ako ľudstvo na tom nemáme výrazný podiel a jedná sa o prirodzený cyklus Zeme.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť