modre oci
Ohio University
Fakty

Kúpil by si toto niekto? Pozrite si 10 bláznivých vynálezov

Neustále používame množstvo vynálezov a zlepšovákov, ktoré nám skutočne dokážu zlepšiť či zjednodušiť bežný deň. Niektoré z nich majú prívlastok bláznivé a práve desať takých zlepšovákov vám ponúkame v tomto článku.

10

Mačka-gazdinka

Mačky zvyknú behať po izbách ako splašené. A najmä v noci. Tak prečo to nevyužiť? Stačí im na labky pripevniť špeciálne papučky a nechať ich, nech utrú podlahu. Len či sa im to bude páčiť.

9

Ventilátor pre hladošov

Foto: PigJockey

Tí, ktorí radi jedia paličkami (a nielen vifonky), by možno uvítali možnosť šetriť svoje pľúca a ochladzovanie horúceho jedla nechajú na techniku. Stačí na paličky pripevniť malý ventilátor a sústo bude okamžite ochladené.

TIP: Najváčšiu ponuku ventilátorov od rôznych výrobcov nájdete na portály Hej. Ak chcete pri jeho kúpe ušetriť využite kupón z tohto portálu https://zlavovekody.sk/web/hej-sk/ ešte dnes.

8

iNočník

Mnohé dnešné deti už vedia používať tablet a smartfóny, no stále kakajú do plienky. Tak prečo to nespojiť a nevyužiť? Na nočník sa rýchlo naučia, keď sa pri vykonávaní potreby budú hrať.

7

Šoférujem a grilujem

Foto: Designboom

Niečo pre tých, čo sú stále na cestách a okrem toho sú aj stále hladní. Pomocou tohto zlepšováku si môžete pripraviť burger napríklad na ceste domov z práce.

6

Taška na zlodejov

Foto: Pinterest

Druhá polovica minulého storočia priniesla tiež niekoľko zaujímavých zlepšovákov. Jedným z nich je aj táto taška, ktorú navrhol John Rifret. Lankom ste pripútaní k spodnej časti tašky. Keď vám ju zlodej vytrhne z ruky, obsah tašky sa rozsype okolo vás.

5

Strieľaj spoza rohu

Foto: Wikimedia Commons

Táto puška má modifikovanú hlaveň, ktorá strelcovi umožní strieľať aj spoza rohu.

4

 

Detská klietka

Ďalší dôkaz, že niektoré zlepšováky minulého storočia mohli mať prívlastok šialené. Deti sa stále hrajú pri okne a nechcete, aby vypadli? V tejto klietke budú v bezpečí a aj na čerstvom vzduchu.

3

Súkromie nadovšetko

Foto: Ohio University

Aj vás vie nahnevať, keď vám niekto neustále nazerá do počítača? Možno by ste si mali zaobstarať túto vychytávku, s ktorou bude obrazovka iba vaša.

2

Pretočte si DVD

V tomto prípade sa ponúka len jediná otázka: „Prečo?“ Ale je jasné, že to treba brať s nadhľadom.

1

Dáždnik na topánky

Asi každého vie naštvať, keď mu v daždi premoknú topánky. To podnietilo vynálezcu Kgeila Nwaolu k tomu, aby vymyslel dáždniky na topánky. Len čo ak stúpim do mláky?

zdroj: interestingengineering.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť