Fakty

Na mačacom ostrove v Japonsku dostali viac mačacieho jedla, ako boli schopní uschovať

Aoshima je ostrov v Japonsku, známy pod názvom „mačací ostrov“. Tento názov nedostal len tak. Na tomto malom a odľahlom ostrove v Ehime totiž prevyšujú mačky človeka v neuverteľnom pomere 6 – 1.

 Vieš si asi predstaviť strach ľudí žijúcich na tomto ostrove hneď po tom, ako zistili, že jedlo pre mačky kôli zlým veternostným podmienkam nedorazí. Tisíce hladných mačiek nie je žiadna sranda.

„Prosím pošlite na Aoshimu nejaké mačacie jedlo. V obchodoch sa zohnať nedá, keďže kôli veternostným podmienkam tu nechodí zásobovanie.“ Zverejnila na Twiterri žena, ktorá má na starosti starostlivosť o tieto mačky.

Pár dní na to bol ostrov doslova zahltený balíkmi s mačacím jedlom. Nasledujúci príspevok zverejnený len pár dní po tom prvom, znel preto takto: „Prosím prestaňte nám už posielať jedlo, prišlo nám omnoho viac zásob, ako sme čakali. Ďalšie krabice by sme už nemali kde uskladniť. Ďakujem pekne všetkým za ochotu.“

Je úžasné, ako si ľudia dokážu navzájom pomáhať a je neuveriteľné, koľko ľudí na tento príspevok zareagovalo. Každý z nás by si z nich mal brať určite príklad.

2

img: boredpanda.com

3

img: boredpanda.com

4

img: boredpanda.com

5

img: boredpanda.com

6

img: boredpanda.com

7

img: boredpanda.com

8

img: boredpanda.com

9

img: boredpanda.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť