Fakty

Víťazi súťaže Comedy Wildlife Photography Awards ukázali to najvtipnejšie zo sveta zvierat

Súťaž Comedy Wildlife Photography Awards si odbila svoju premiéru.

Cieľom vystavených fotografií je vyčariť ti úsmev na tvári. Nie však spôsobom, aby si sa smial na nich, ale aby si sa smial s nimi. Nezvyčajná súťaž, zostavená z vtipných portrétov zvierat, nie je od bežných foto súťaží ničím iná – vysoké požiadavky na technickú zručnosť tu zostávajú.

Vybrané fotky sú krásnym príkladom toho, že zvieratá s nami majú spoločné viac než dosť. Gorilla, ktorá si špára v nose. Tuleň, ktorý sa od smiechu chytá za tučné brucho. Malý hrošík pod hromadným útokom otravných vtákov. A tak, ako sme zmätení niekedy aj my, tak je zmätený aj jeleň, ktorý zrejme doteraz nepočul o koncepte kamufláže.

Zakladateľ súťaže Paul Joynson-Hicks vysvetlil, čo ho k takémuto počinu inšpirovalo: „Súťaží vo wildlife fotografií sa zúčastňujem často, no najviac na nich zbožňujem vtipné závery. A koniec koncov, spraviť takýto záber je omnoho náročnejšie, ako ten bežný.“ Pre Comedy Wildlife Awards to bol prvý ročník, no určite nie posledný. Už teraz sa teším, čo nám prinesie budúci rok. Zatiaľ si vychutnaj to najlepšie, čo premiéra súťaže ukázala.

Víťaz: Julian Rad

2.miesto: Liam Richardson

3.miesto: Oliver Dreike

Alison Buttigieg

Charlie Davidson

Julie Hunt

Marc Mol

Mohammed Alnaser

Vuzuru Masuda

Graham McGeorge

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť