modre oci
Nezaradené

Najjedovatejšia ryba, had v obchode alebo žralok meter od vás. Vitajte v Austrálii

Austrália je najmenším svetadielom na svete, s hlavným mestom Canberrou. V tejto krajine sa ale určite nudiť nebudete. Okrem roztomilého klokana alebo koaly, tu však žijú omnoho nebezpečnejšie zvieratá. Austrália je domovom mnohých jedovatých živočíchov. V tejto krajine nie je raritou tieto nebezpečné zvieratá stretnúť v obchode, parku alebo na ulici. V článku vám prinášame najšialenejšie fotografie, aj s týmito zvieratkami.

Krokodíly

1

img: via ntnews.com.au

V Austrálií žije mnoho krokodílov, ktoré sa vyznačujú tým, že sú nadmernej veľkosti. Napríklad tento na fotografii má okolo 5 metrov na dĺžku. A čo viac, tieto krokodíly sa neboja opustiť svoje primárne loviská. Na súši sa potom sem tam stretnú s ľuďmi.

2

img: via ntnews.com.au

Hady

6

img: via abc.net.au

Hady sú neoddeliteľnou súčasťou Austrálie. Nájdete ich v parkoch, na ulici aj v obchode. Had na vyššej fotografii má okolo 6 metrov. Do obchodu sa dostal po tom, čo sa prepadla strecha charitatívneho domu.

A python lies wedged on the wing of a Qantas passenger plan as it flies over Port Moresby January 10, 2013 in this handout picture. REUTERS/Robert Weber/oldplantation.com.pg/Handout
img: via reuters.com

Vodné živočíchy

8

img: via fearbeneath.com

Ak si myslíte, že v mori budete mať od živočíchov aspoň na chvíľu pokoj, ste na omyle. Austrálske pobrežia sú známe pre svoje vhodné podmienky na surfovanie. Avšak v minulosti bolo už viac prípadov, kedy surfistu napadol žralok. Na vyššej fotografii môžete vidieť vo vlne tieň, pravdepodobne žraloka bieleho.

10

img: via aquaviews.net

 Synanceia verrucosa je z jednou z najjedovatejších rýb. Tento živočích ma vynikajúcu schopnosť maskovania sa. Vie dokonalo splynúť s prostredím okolo seba, aby mohol loviť. Jeho maskovanie mnoho krát neodhalí ani človek. Po šliapnutí na ostré hroty živočícha by ste si určite mali spraviť výlet do nemocnice.

11

img: via bransonswildworld.com

Hapalochlaena zapríčinila v Austtrálií už niekoľko úmrtí, a to hlavne u malých detí. Čo však treba povedať je, že zatiaľ neexistuje žiaden protiliek, ktorý by účinkoval proti silnému jedu tohto živočícha.

Živly

12

img: Chris Tangey-Alice Springs Film and Television via traveltips4life.com

Tornáda po sebe zanechávajú obrovskú spúšť, požiare taktiež. Ale čo ak sa tieto dva živly spoja?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť